/cs/article/24432/skanska-se-usidlila-v-karlinskem-corso-court/ Skanska se usídlila v karlínském Corso Court
Skanska se usídlila v karlínském Corso Court

Skanska se usídlila v karlínském Corso Court

V minulé týdnu společnost Skanska oficiálně otevřela kancelářskou budovu Corso Court, která se současně stala jejím českým sídlem. Budova se nachází v centru zavedené obchodní čtvrti Karlín. Skanska je přitom v budově nejen nájemníkem (dalším jsou firmy Expedia a my Food Market), ale také byla jejím developerem a generálním dodavatelem.

Corso Court je inovativní projekt. U budovy jsou k dispozici kola na vypůjčení a také elektromobil, který mohou sdílet různí uživatelé, projekt tak podporuje alternativní způsoby dopravy. Veškeré služby v budově a jejím okolí jsou propojeny mobilní aplikací, kterou mohou používat nájemci budovy i obyvatelé Karlína.

Společnost Skanska využívá 56 % plochy budovy, která byla plně obsazena ještě před svým dokončením. Budova Corso Court také získala certifikát LEED Platinum – byla ohodnocena 86 body, což je nejvyšší skóre mezi projekty spekulativních developerů v České republice. Kromě významného snížení provozních nákladů, „zelená“ řešení přinášejí přímé výhody uživatelům budovy jsou například používání materiálů uvolňujících jen nízký objem chemikálií, více denního světla a výhledy z okna, systém větrání zajišťující příjemné prostředí nebo sensory pro zjišťování přítomnosti oxidu uhličitého.

 
 
Autor: SF/pb, Datum 15.02.2016