4. 11. 2016

Chotěboř: soukromý domov pro seniory se 120 lůžky

V Chotěboři vznikne soukromý domov pro seniory se 120 lůžky – do tří až čtyř let ho postaví společnost SeneCura, jíž město prodá pozemek v lokalitě Koubek vyčleněný pro tuto stavbu. Do soutěže o pozemek se firma přihlásila jediná. V regionu tato služba chybí, nejblíže jsou domovy důchodců v Havlíčkově Brodě a v Hlinsku. Devítitisícová Chotěboř původně plánovala postavit domov ve své režii. Pak se ale ukázalo, že by na investici asi za 150 mil. Kč zřejmě nesehnala dotaci.

Polovina míst v plánovaném domově bude určena lidem postiženým demencí. SeneCura také informovala, že po dokončení domova důchodců má v plánu postavit v jeho blízkosti další dva domy asi s 20 malými byty, v nichž by bydleli důchodci, kteří jsou ještě soběstační.

SeneCura sídlí v Praze, spadá do skupiny působící v Rakousku a Francii. S ní provázaná firma Senior holding v ČR podle údajů na internetu provozuje domov důchodců v Chrudimi a rezidenci pro seniory v Praze, pracuje na dalších projektech. Na Vysočině má vybudovat domovy důchodců ve Žďáru nad Sázavou a v Telči.

ČTK