21. 8. 2019

Future Port Prague 2019: novinky a přesun na Výstaviště

Třetí ročník největší futuristické konference a festivalu ve střední Evropě Future Port Prague 2019 se letos uskuteční 10. a 11. září v areálu pražského Výstaviště. Druhé úterý v září se tak otevřou brány akce, na níž – stejně jako v předchozích dvou letech –  do Prahy zamíří desítky odborníků ze všech koutů světa, aby disktovali o dopadech moderních technologií na život společnosti.

Jako každý rok bude Future Port Prague tvořen festivalem s interaktivními ukázkami technologií a souběžně probíhající konferencí. Příspěvky a prezentace letošní konference budou zaměřené na budoucnost vzdělávání, zdraví, mobility, měst, bezpečnosti, e-commerce, jídla a lidstva jako takového.

„Letošní snahou je moderní technologie přiblížit účastníkům stále více a více interaktivní. Zároveň se zaměříme na další témata, která jsou dnes aktuální – jako například budoucnost v oblasti soukromí či vzdělávání,“ říká Martin Holečko, ředitel festivalu z Etnetera Group, která festival pořádá.

Vedle konference probíhá doprovodný festival – v letošním roce bude rozdělen na dvě části. První den bude určený pro odbornou veřejnost a firemní návštěvníky, druhý den se pak otevře široké veřejnosti, školám a studentům. Více než stovka vystavovatelů představí poslední produkci z oblasti špičkových technologií včetně robotů, umělé inteligence, biotechnologií, 3D tiskáren apod.

Záštitu nad festivalem Future Port Prague 2019 převzal primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

SF/pb