30. 11. 2017

Kaprain a Lighthouse staví kanceláře u 02 areny

Výstavbu nové kancelářské budovy u pražské O2 areny slavnostně zahájilo poklepání na základní kámen. Desetipodlažní stavba nabídne celkem 30 000 m² administrativních prostor i rozsáhlé podzemní parkoviště. Investory projektu jsou investiční skupiny KAPRAIN Group a Lighthouse Group.

Velkou výhodou nového komplexu je výborná dostupnost pro osobní i veřejnou dopravu. V docházkové vzdálenosti jsou stanice metra linky B Vysočanská a Českomoravská, dále pak tramvajové a autobusové zastávky i vlakové nádraží. „Pražské Vysočany majídíky výborné dopravní obslužnosti a dostupnosti do centra ohromný potenciál. Věřím, že právě náš projekt jim může spolu s O2 arenou, Harfa Office Parkem a obchodním centrem Galerie Harfa vtisknout novou tvář. Velmi si proto dáváme záležet na moderním architektonickém řešení budovy,“ uvedlTamir Winterstein, vlastník skupiny Lighthouse.

Hlavním architektem nové budovy je izraelská architektonická společnost MOSHE TZUR ARCHITECTS INTERNATIONAL, stavitelem společnost Syner. Celkové náklady na projekt jsou vyčísleny na 45 mil. eur. První nájemníci by se do kanceláří měli nastěhovat na jaře roku 2019.

SF/pb