28. 6. 2012

Loftové bydlení v Řevničově

Zajímavý projekt nového bydlení realizuje v Řevničově na Rakovnicku developerská společnost Palladium. V rámci první etapy projektu Bydlení v Řevničově se ve dva obytné domy proměnila parní pekárna z roku 1850, v rámci etapy druhé dostane novou funkci i původní silo – první etapa byla již dokončena a zkolaudována a všechny byty mají své nové majitele, projekt nyní pokračuje konverzí sila v atypický loft.

Čtyřpodlažní budova sila má pravidelný čtvercový půdorys a vypíná se do výšky čtrnácti metrů. Každé podlaží nabízí užitnou plochu o rozměru 36 metrů čtverečních – silo se promění v loftový byt 5+1 o celkové užitné ploše 144 metrů čtverečních. „Při rekonstrukci klademe velký důraz na zachování původních industriálních prvků. Do interiéru tak bylo zakomponováno například původní litinové schodiště. Na všech stěnách v interiéru je přiznán i původní betonový povrch, na němž jsou vidět otisky šalovacích prkem z roku 1928,“ říká Petr Wimmer, ředitel developerské společnosti. Stavba projektu, jehož autorem je architekt Pavel Martinek, bude dokončena na závěr roku 2012.

id21434-02 Hlavním cílem české developerské společnosti Palladium, která byla založena v roce 2008, je budovat nízkoenergetické domy. Společnost se zaměřuje také na revitalizaci brownfields či vodních nádrží.