11. 12. 2014

Mrakodrapy pro Pankrác navrhne architekt Pleskot

Vítězem architektonické soutěže pro zástavbu části pankrácké pláně, projekt Rezidence Park Kavčí Hory se stal Josef Pleskot, kterému v ní konkurovali např. ateliéry Aulík/Fišer, Cigler/Marani či V. Máslo. Podle vyjádření Dušana Kunovského, šéfa společnosti Central Group, která soutěž vypsala, na adventní akci Stavebního fóra budou výsledky soutěže veřejnosti prezentovány počátkem příštího roku.

Pro zhruba tříhektarovou lokalitu už Central Group, která ji koupila od firmy Hochtief, má stavební povolení pro projekt s pěti stovkami bytů, návrh J. Pleskota by ho měl nahradit. „Je nám jasné, že diskuse kolem zástavby na tak exponované lokalitě bude bohatá a dramatická. Pokud se svým plánem neuspějeme, vrátíme se k původnímu projektu,“ řekl D. Kunovský s tím, že si dává v tomto ohledu přibližně pětiletou lhůtu.

Pleskotův projekt je kombinací výškových a nízkopodlažních domů, v jejichž parteru se počítá s různými službami; v rámci projektu by se také mělo značně investovat do blízkého parku. Ve svém vystoupení na akci SF D. Kunovský současně navrhl, aby developeři při realizaci větších projektů nabídli veřejnému sektoru prostory pro školy, zdravotnická zařízení apod.