23. 8. 2016

Péče o střešní krytinu

Nabídka střešních krytin zahrnuje různé materiály, některé jsou odolnější, jiné samozřejmě méně. Myslete proto při výběru střešní krytiny i do budoucna. Důležité je vzít v úvahu nejen její životnost, ale také to, jak moc náročná bude její údržba.

Správně vybraná střešní krytina vám může pomoci omezit čas a úsilí věnované na její údržbu na nezbytné minimum. Zajímá vás tedy, jaké druhy střešních krytin jsou v současné době dostupné a jak náročné jsou na údržbu?

id24875-01.jpg

Nejběžnější střešní krytiny: pálené a betonové

Věnujme naši pozornost betonovým a páleným taškám a nechme stranou spíše okrajové záležitosti, jakou jsou například dřevěné šindele, plechová krtina, štípaná břidlice atd. Oba druhy tašek se vyznačují dlouho životností a dobrou barevnou stálostí. Pálené a betonové tašky si v ničem nezadají ani co do sortimentu. Díky méně náročnému procesu výroby představují betonové tašky výhodnější řešení pro vaši stavbu z hlediska finančního.

Nenáročná střešní krytina: betonová taška

Použitý materiál jasně napovídá, že betonová střešní krytina se vyznačuje extrémní pevností a odolností. Je odolná proti klimatickým vlivům, tedy vůči náporům větru, sněhové pokrývce apod. Stejně tak odolává působení agresivních chemikálií. To ji dokonale předurčuje k zastřešení rodinného domu. A jak se tedy o betonovou střešní krytinu starat?

Údržba betonových tašek

Nespornou výhodou betonové střešní krytiny jsou její mimořádně nízké nároky na údržbu. Betonová krytina může být v podstatě pouze náchylnější k usazování nečistot, takže zde může docházet k rozrůstání mechů a lišejníků. Případné nežádoucí nečistoty je proto nutné mechanicky odstranit. Zcela se tak vyhnete použití chemikálií. Naopak v případě pálené střešní krytiny jsou často nejrůznější sanační a impregnační nátěry nevyhnutelné.

id24875-02.jpg

Povrchová úprava betonových tašek

Základním předpokladem pro to, aby střešní krytina nevyžadovala speciální údržbu, je zejména její povrchová úprava. Základní povrchová úprava zaručuje dobrou odolnost a výbornou barevnou stálost. Další, speciální typy povrchové úpravy ještě více zvyšují odolnost barev. Navíc jim propůjčují hedvábný a přirozený lesk. Pro opravdu náročné zákazníky jsou v současné době k dispozici i vysoce moderní technologie, které vytvoří opravdu hladký povrch, která nenasakuje vodou a lépe odolává UV záření.

Přesvědčte se na vlastním domě, že vhodný materiál v kombinaci se speciální povrchovou úpravou zajistí vaší střeše krásný vzhled a maximální funkčnost na desítky let.