4. 10. 2019

Praha jede na EXPO Real „prodávat“ brownfieldy

Pražští radní budou příští týden na veletrhu investičních příležitostí Expo Real v Mnichově jednat s investory o rozvoji pražských brownfieldů a dalších nevyužívaných ploch v metropoli. Současné vedení Prahy na nich chce v nadcházejících letech budovat moderní čtvrti. Ve svém výstavním stánku Praha představí připravovaný Metropolitní plán a vizi rozvoje sociálního bydlení, školství a sportu. V Praze je přes 900 hektarů brownfieldů na 11 územích.

„Město jako Praha se nemůže pohybovat kupředu jen setrvačností. Jsme součástí evropské ‚soutěže‘ mezi městy a z dlouhodobého hlediska musíme být konkurenceschopní. S tím souvisí důraz na kvalitní prostředí města, což z širšího hlediska zahrnuje i dostatek bytů,“ říká primátorův náměstek Petr Hlaváček (za TOP 09), který se veletrhu osobně zúčastní.

Nová výstavba v Praze je nyní plánována na několika místech. Na Rohanském ostrově by měl vzniknout kancelářský komplex a byty pro 5 000 lidí. V Hloubětíně chce společnost Central Group postavit 18 domů pro více než 4 000 lidí. Nové čtvrti pro několik tisíc lidí mají vzniknout také v lokalitě Bubny – Zátory, kolem Smíchovského nádraží a na brownfieldu bývalého žižkovského nákladového nádraží.

SF/pb