12. 11. 2018

Praha: OC Zličín čeká rozšíření

Obchodní centrum na pražském Zličíně čeká rozšíření – vznikne tam nová budova s hrubou podlahovou plochou asi 151 000 metrů čtverečních a parkovací dům. V plánu je i přístavba existující budovy centra. Vyplývá to z dokumentace pro posouzení vlivu záměru na životní prostředí (EIA). Předpokládaný termín stavby je podle dokumentace mezi lety 2021 a 2024.

Metropole Zličín se s prodejní plochou 55 000 metrů čtverečních a 150 obchody řadí mezi největší obchodní centra v Česku. Ročně ho navštíví přibližně sedm milionů lidí. Firmu CGI Metropole, která areál ovládá, vlastní napůl německá Commerz Real Investmentgesellschaft a francouzská skupina Unibail-Rodamco, která podíl koupila koncem loňského roku.

Unibail-Rodamco vlastní i centrum na Chodově, které se v posledních letech rozrostlo na téměř dvojnásobnou velikost. Další centra se postupně rekonstruují – zatím se opravilo 19 velkých obchodních center z celkových 98. Z celkové plochy 2,3 milionu metrů čtverečních činí podíl těch zmodernizovaných 32 %.

ČTK