24. 1. 2019

Skanska: Business Link ve 100% vlastnictví

Společnost Skanska koupila od Academic Business Incubators (AIP) zbývající 60% obchodní podíl ve společnosti Business Link, největší síti coworkingových center v Polsku, která loni expandovala do ČR. Díky této akvizici, kterou ovládá už ze 100 %, získala Skanska možnost přizpůsobit nabídku svých kancelářských prostor také firmám, které coworking využívají.

Předmětem akvizice je celkem pět coworkingových center, která se nacházejí ve Varšavě a v budovách postavených společností Skanska v Poznani, Krakově, Wroclawi a v Praze (budova Visionary).

„Jsme přesvědčeni, že coworkingová centra budou mít stále důležitější roli na trhu s nemovitostmi. Hlavní výhodou coworkingu je možnost setkávat se s odborníky, kteří vás mohou inspirovat, příležitost získávat kontakty a také zpětnou vazbu. Business Link už spojil více než 2 600 podnikatelů a celková plocha všech jeho center je více než 35 000 m2. Nabízí také prostor pro různé akce a workshopy,“ říká Alexandra Tomášková, ředitelka Skanska Property Czech Republic.

SF/pb