29. 5. 2017

Slevy z nájmu kanceláří nabízí 38 % developerů

Slevy z nájmu v kancelářích v Praze poskytuje 38 % developerů, v průměru cenu snižují o 12 %. Jiné výhody, jako například nájemní prázdniny, poskytuje zákazníkům 56 % developerských firem. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research.

„Výše pronájmů kancelářských objektů nejvyšší kategorie zůstává relativně stabilní. Prodlužují se však nabízené délky nájemních prázdnin a zvyšují se jiné typy pobídek. Například příspěvky na klientské úpravy,“ uvedla Dana Šántrochová ze společnosti S+B Plan & Bau Prag.

Současnou úroveň cen pronájmů kanceláří považují za vyváženou čtyři pětiny ředitelů developerských společností. Zbytek míní, že jsou podhodnocené, jako nadhodnocené je nevnímá nikdo.

Podle údajů realitní poradenské firmy JLL se v pražských kancelářích nájemné pohybuje zhruba v rozmezí 510 až 540 Kč za metr čtvereční měsíčně. Nejdražší v regionu je Varšava, kde nájemné dosahuje až 630 Kč, naopak v Bratislavě je to 400 Kč. V příštím roce počítá se zvýšením ceny čtvrtina developerů, v průměru o tři procenta.

ČTK