3. 5. 2019

Společnost Central Group koupila další brownfield

Developerská firma Central Group koupil od společnosti CTY Komořanská velkou část areálu bývalé Sigmy Modřany v Praze 12. Jde o 90 000 metrů čtverečních. Cenu transakce ani jedna strana nezveřejnila. „V budoucnu zde počítáme s výstavbou polootevřených a otevřených bloků s podzemním parkováním pro rezidenty a úpravou okolní zeleně. Mělo by jít o dostupné rodinné bydlení,“ uvedla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková. S ohledem na velmi krátkou dobu, která od koupě pozemku uplynula, podle ní zatím nelze přesně říci, jak by měla lokalita v budoucnu vypadat, případně kolik bytů zde vznikne.

CTY si ponechala část pozemku přiléhající k ulici Komořanská. Podle Tomáškové by středem celé lokality měla vést tramvajová trať, která by zde měla konečnou stanici. V současnosti je nejbližší tramvajová zastávka vzdálená asi 1500 metrů, na zastávku vlaku je vzdálenost zhruba poloviční.

Na pozemku se nacházejí dvě výrobní haly, dnes využívané převážně jako sklady – podle M. Tomáškové to tak ještě několik let zůstane. V budoucnu developer počítá s demolicí hal a dekontaminací pozemku, což si vyžádá náklady v řádu desítek milionů korun.

ČTK