15. 2. 2018

Spor Ostrava – Amádeus pokračuje

Pražský městský soud se bude koncem února zabývat sporem města Ostravy s developerskou společností Amádeus Real, která chtěla v centru krajské metropole vybudovat multifunkčního areál. Projekt se ale nakonec neuskutečnil a společnost se s městem soudila kvůli zmařené investici. Město se naopak soudně pře o doplacení kupní ceny za pozemky. Primátor Tomáš Macura (ANO) dnes novinářům řekl, že by město pozemky rádo získalo zpět.

Žalobu developera na město, po němž společnost za údajně zmařenou investice požadovala 1,5 mld. Kč, loni na podzim zamítl odvolací senát Krajského soudu u Ostravě. Druhou žalobu naopak město podalo na developera, po němž požaduje úhradu části kupní ceny.

Společnost Amádeus Real v centru Ostravy chystala stavbu nákupního centra. V roce 2012 odstoupila od kupní smlouvy na pozemky na náměstí Dr. Edvarda Beneše, kde měl obchodní komplex stát. Stalo se tak poté, co centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz nedal souhlas s umístěním stavby, který společnosti udělil až později. Město ale odstoupení od smlouvy neuznalo.

ČTK