Stříkaná izolace – úspora ve spreji

19. 9. 2013

Stříkaná izolace již dlouho neslouží pouze k utěsnění parapetů po výměně plastových oken. Jedná se o materiál, se kterým můžete dosáhnout až 50% úsporu energie oproti konvenčním způsobům izolace. Jak? Odpověď je až podivuhodně prostá. Foam-Lok™ představuje novou generaci stříkané pěnové izolace s otevřenou strukturou buněk. Hodí se především do střešních konstrukcí stěn domů, do dnes tak oblíbených dřevostaveb a do mnoha dalších míst. S Foam-Lok™ celá konstrukce snadno dýchá a zároveň se vytvoří vzduchová bariéra, která zabraňuje průniku studeného vzduchu, a tím i kondenzaci vody uvnitř objektu.

Náklady sice na začátku převýší cenu jiných metod, ale v konečném důsledku se tento postup opravdu vyplatí – a to z několika základních důvodů:

  • nepotřebujete již další parozábrany nebo dodatečná opláštění;
  • stříkaná izolace si „nesedá“ a zůstává po celou dobu životnosti stavby neměnná. Není tedy třeba ji po několika letech měnit.
  • tato hmota přilne ke každému materiálu a vyplní i ta nejnepřístupněj­ší místa.

Studená střecha

Studená střecha využívá technologie stříkaných pěnových izolací a ochranného střešního nátěru Thermoflex™. Oproti konvenčním asfaltovým střechám, na kterých během letních měsíců může teplota dosáhnout až závratných 75 °C, dokáže kombinace Foam-Lok™ a ochranné vrstvy Thermoflex™ snížit tuto teplotu až na 37 °C.

Výsledkem je v létě úspora nákladů na chlazení a v zimních měsících nižší potřeba vytápění. To ovšem není jediný pozitivní efekt na životní prostředí. S rostoucím počtem „studených střech“ by mohlo dojít ke znatelnému ochlazení celého města, které se během léta zahřívá teplem ze sálajících černých střech.

Hlavní partneři

Partneři