29. 10. 2019

Značka Spaces otevřela své první centrum v Praze

V budově bývalého nakladateství Albatros na rohu pražské Národní třídy a ulice Na Perštýně zahájil provoz světový gigant na poli flexibilních a coworkingových prostor – Spaces. Praha se tak stala součástí mezinárodní sítě čítající 3 300 kancelářských center v 1 000 městech 110 zemí světa.

Spaces v Albatrosu nabízejí přes 3 500 metrů čtverečních v osmi podlažích s více než 400 pracovními místy. Prolínají se jimi společné relaxační prostory, když srdcem budovy je designová kavárna. Klienti si v prvních pražských Spaces mohou pronajmout jedno místo na pár hodin, stejně jako celé patro na několik let.

„V následujících měsících otevřeme další Spaces v karlínském Nile House a smíchovském komplexu Smíchoff. Chybět nebudeme ani ve finančním centru Prahy, na Pankráci. Zde nabídneme coworkingové prostory v projektu Parkview,” říká Karel Pelán, jenž řídí rozvoj Spaces v ČR a SR. Podle něj se značka Spaces s nabídkou 15 000 m2 stane největším poskytovatelem coworkingových prostor také v České republice.

Podle poradenské společnosti JLL bude tento typ prostor tvořit do roku 2030 až třetinu veškeré kancelářské nabídky.

Spaces je provozní značka společnosti IWG, holdingové skupiny, jež sdružuje řadu poskytovatelů pracovních prostorů jako např. Regus, Signature by Regus, HQ a No18.

SF/pb