Alena Zinnerová, Stavební fórum: dnes webináře, zítra zase konference!

Na podzim se chceme soustředit na větší, půldenní akce, kterých bude samozřejmě méně. Chceme nabídnout kvalitu, ne kvantitu! – tak vidí „postkoronavirovou“ budoucnost Stavebního fóra jeho dlouholetá ředitelka Alena Zinnerová. SF má ale podle ní specifickou nabídku i pro současné nelehké časy – webináře! A už na sklonku prázdnin - ať už budou jakékoli - SF nastartuje novou plnokrevnou konferenční sezónu. Jaká ovšem budou dominantní témata prvních diskusních setkání či podzimní konference, to lze dnes jen těžko odhadovat.

E-zin Stavebního fóra pokračuje ve svém běžném provozu – co se ale děje s konferenčními akcemi, které jsou středobodem aktivit SF?

V 1. pololetí už žádné akce nebudou, to je jasné. Ale naši čtenáři i účastníci konferenčních akcí o zajímavá témata nepřijdou. Jakmile budeme mít potvrzené konferenční prostory, připravíme webové stránky diskusí i konferencí a denně je budeme aktualizovat. První akci, aktuální diskusní snídani, uspořádáme 27. srpna v příjemných prostorách Galerie Louvre. Podzimní Real Estate Market bude 21. října.

SF působilo vlastně odjakživa také na Slovensku. Loni jste tam takřka premiérově uspořádali reprezentativní konferenci City Forum. Pro letošek jste plánovali její druhý ročník na červen. Jak to s tímto projektem vypadá dnes, ve stínu koronaviru?

Jak víte, i na Slovensku platí velmi přísná opatření. CITY FÓRUM 2020 se v původním termínu 11. 6. konat nebude. Jednáme s našimi slovenskými partnery a domlouváme vhodný náhradní termín. Ale stejně jako v Praze, také v Bratislavě konkurence nespí a podzimní termíny jdou doslova na dračku. Ve Staré tržnici se ale určitě na podzim potkáme! A mezi spíkry přivítáme například Evu Le Peutrec, Davida Sima, Ondřeje Boháče, Matúše Valla a řadu dalších osobností.

SF by nemohlo pracovat bez řady partnerů a spolupracovníků. Jak ti – ve vztahu k aktivitám SF – reagují na novou situaci?

Naši partneři nás na holičkách nenechají! Ve spolupráci s kolegy v Deloitte právě ladíme spuštění webinářů, tedy online diskusních setkání na aktuální témata s řadou odborníků. Jsem ráda, že mohu naše čtenáře pozvat na první webinář Stavebního fóra v historii! Ve čtvrtek 16. 4. od 15.00 do 16.00 mohou být svědky přímého přenosu panelové diskuse s názvem Pandemie a český realitní trh.

Podobně jako ostatní i ve Stavební fóru, jak jste ostatně sama už řekla, počítáte s návratem k normálním poměrům na podzim tohoto roku. Bude to ale hodně jiná situace – počítáte s nějakou inovací vašich konferenčních akcí, ať už jde o formu, či program?

Pokud se osvědčí webináře, budeme v nich pokračovat. Nová témata se brzy začnou nabízet, bohužel, ne vždy budou optimistická – budou se týkat důsledků krizových opatření, dopadů pandemie na realitní trh v celé Evropě a podobně. Moc bych si přála, aby říjnová konference Real Estate Market nabídla jako vystupující zkušené odborníky nejen z ČR, ale také ze zahraničí. Měla by to být akce ve velkém stylu a přese všechno s optimistickým vyzněním!

Zní to zajímavě a přitažlivě. Nícméně: až se život začne vracet do normálních kolejí, budou mít lidé hodně jiných starostí. Neobáváte se, že na konference či diskusní setkání zkrátka nebudou mít čas a energii?

To je nabíledni. Společnosti samozřejmě budou zaměstnance držet na pracovišti. Podobnou situaci jsme ale zažili a překonali před lety. Prostě musíme nabídnout atraktivní témata, skvělé řečníky, příjemné prostředí a v neposlední řadě také populární slevové akce. Na podzim se chceme soustředit na větší, půldenní akce, kterých bude samozřejmě méně. Chceme nabídnout kvalitu, ne kvantitu.

Premiér často říká, že právě jsme ve válce. Jak vnímáte současnou situaci vy?

Já jsem žena a matka, války nemám ráda. Jako dívenka jsem si sice oblíbila román Jih proti Severu z období americké občanské války, ale to jen kvůli nezapomenutelnému Rhettu Butlerovi. Pan premiér říká, že jsme ve válce s virem. S koronavirem ovšem bojují lékaři a zdravotníci, my ostatní bychom měli respektovat nařízená pravidla a myslet pozitivně. Vždyť to znáte - veselá mysl, půl zdraví!

SF/pb

Hlavní partneři

Naši partneři