Best of Realty: nominace získalo 37 projektů

Nominovaných 37 projektů bude soutěžit v pěti základních kategoriích (Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Průmyslové a skladové areály, Hotely a Zvláštní cena poroty). „V poli soutěžících je letos jako vždy nejsilněji zastoupen rezidenční segment, který řádově převyšuje počty nominací v dalších kategoriích,“ říká Pavel Kühn (Česká spořitelna), předseda poroty soutěže. Vzhledem k vysokému počtu projektů se porota letos poprvé rozhodla tento segment rozdělit a hodnotit jej ve dvou kategoriích: menší projekty do 25 bytových jednotek a větší projekty nad tuto hranici. V první kategorii se o titul uchází šest projektů, ve druhé pak získalo nominaci jedenáct projektů.

 Letos bez obchodu

Rozdělení rezidenčních projektů do dvou kategorií odráží aktuální stav tuzemského developerského trhu a dynamiku jeho vývoje. Trh s bydlením nadále zůstává tahounem celého trhu nemovitostí v ČR a projekty se stále více diverzifikují jak cenově, tak svým rozsahem. Naopak – letos poprvé nebyly vyhlášeny nominace v kategorii Obchodní centra. „U nákupních center je patrná rostoucí saturace trhu. Nových projektů se staví již jen málo, většina investic směřuje do modernizace stávajících center. Právě tento trend se obzvláště letos projevil naplno. O to zajímavější rozhodování nás čeká v následujícím ročníku soutěže, kdy se na trhu objeví významné projekty – první z nich již letos v listopadu,“ dodává člen odborné poroty Tomáš Drtina (Incoma GfK).

Kdo a oč?

Mezi rezidenčními projekty se v kategorii nad 26 bytových jednotek utkají mimo jiné Byty Na Vackově (developer: Metrostav Development), Nové Chabry (Star Group) či Rezidence Sacre Coeur2 (SATPO), v kategorii do 25 bytových jednotek pak Rezidence U Roháčových kasáren (Akro Real) či Podolské schody (Crestyl). Mezi novými administrativními centry soupeří mimo jiné The Greenline Kačerov (developer: Karimpol) a budova Delta (Passerinvest Group). V kategorii hotelů si síly změří například Courtyard by Marriott Brno (developer: CTP) či Grandhotel Ambassador Národní dům Karlovy Vary (Eltodo). V  kategorii skladových a průmyslových areálů se o vítězství ucházejí mimo jiné Panattoni Park Cheb – BWI Group (developer: Panattoni Europe) či Budova č. 2 P3 Prague D11 (P3). (Přehled všech soutěžících projektů bude od 26. října uveřejněn na webu soutěže www.bestofrealty.cz. )

O Zvláštní cenu poroty bojují mimo jiné Lannův palác (developer: Finep) či Max32 ve Zlíně (CREAM). Svou cenu tradičně udělí také ARTN a stejně jako loni bude udělena Cena čtenářů. (Svůj hlas oblíbenému projektu bez ohledu na kategorii je možné od 26. října udělit prostřednictvím webové stránky soutěže www.bestofrealty.cz .)

 Jen krůček do třetí dekády

Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY. Soutěž se již tradičně koná pod odbornou záštitou ARTN. Letos se koná už 18. ročník. V historickém defilé vítězů figurují projekty, jejichž kvalitu již stačil prověřit čas. Jmenujme například Tančící dům, BB Centrum, River City, obchodní centra Palác Flóra, Centrum Černý Most, Slovanský dům či Forum Nová Karolina, designové hotely Josef Praha a Miura v Beskydech. Za zmínku stojí i projekty, které stojí mimo vypsané kategorie a jimž byla udělena zvláštní cena: Hergetova cihelna, Národní technická knihovna v Praze 6 či rekonstrukce usedlosti Ladronka v Praze 6.

Mezi osobnostmi oceněnými speciální cenou ARTN Award for Excellence jsou například předseda ČÚZK Karel Večeře, architekt a publicista Zdeněk Lukeš, podnikatel a filantrop Jan Světlík. Loni byla cena ARTN udělena Stavebnímu fóru za pravidelný, konzistentní informační servis a objektivní zpravodajství ze světa developmentu, stavebnictví a architektury.

Hlavní partneři

Naši partneři