Karlín Group postaví v Holešovicích stovky apartmánů pro studenty

Ve společném projektu se sešli tuzemský developer Karlín Group a jedna z nejrychleji rostoucích firem na trhu studentského ubytování v Evropě - International Campus.

Výstavba osmipodlažní budovy s celkovou obytnou plochou přes 16 500 metrů čtverečních bude zahájena ve druhém čtvrtletí letošního roku, v tuto chvíli probíhá výběr generálního dodavatele. Autorem projektu je český architekt Pavel Hnilička.

Soukromí  a služby

U vlastních studentských pokojů je kladen důraz na soukromí - naprostá většina bytů je určena pro jednoho studenta, základní velikost pokoje se pohybuje kolem 20 metrů čtverečních. Ubytování zde najde více než 600 vysokoškoláků. Výše nájemného zatím nebyla určena. Investor počítá s tím, že velkou část pokojů si pronajmou studenti ze zahraničí.

Byty budou výrazně odděleny od společných prostor, které budou sloužit k potkávání mladých lidí a k různým akcím a aktivitám. Projekt počítá s restaurací, která bude součástí uličního parteru a bude otevřená pro studenty i veřejnost, a dále s mnoha prostorami pro různé společenské aktivity. V areálu bude také fitness centrum, venkovní sportovní hřiště a velká půjčovna kol. Ze služeb se počítá i s prádelnou.

Stavba vznikne u křižovatky ulic Na Zátorách a Partyzánská, poblíž vlakového nádraží a stanice metra Praha-Holešovice.

Perspektivní segment rezidenčního trhu

V tuzemsku zatím ojedinělé pojetí studentského bydlení s mnoha službami se stává v západní Evropě standardem. Preferují ho i samotné univerzity, které si ověřily, že „popracovní“ interakce mezi studenty vede k jejich lepším studijním výsledkům.

Společnost International Campus v současné době v Německu, Nizozemí a Rakousku provozuje nebo má před dokončením více než 9 000 studentských apartmánů a 2 500 bytů pro mladé profesionály (absolventy). Firma založila už celkem pět fondů, do kterých své projekty vkládá a kde zhodnocují své prostředky institucionální investoři. Společnost plánuje expanzi i do dalších evropských zemí.

Se stavbou rezidence pro studenty v této lokalitě počítala společnost Karlín Group delší dobu, hledala pro ni ale spoluinvestora – s International Campus se nakonec developerská firma dohodla nejen na stavbě tohoto objektu, ale společně budou pokračovat i v dalších projektech. Celkem v Praze plánují postavit celkem 2500 ubytovacích míst pro studenty.

V Holešovicích jsou oba partneři padesátiprocentními společníky. International Campus po dokončení stavby podíl svého partnera odkoupí a bude rezidenci dlouhodobě provozovat, a to v rámci rostoucí mezinárodní sítě The Fizz.

SF/pb

Hlavní partneři

Naši partneři