Koncern Trigema dosáhl rekordního obratu

Na základě předběžných a neauditovaných konsolidovaných výsledků dosáhl koncern Trigema v roce 2014 obratu 1,18 miliardy korun. To je ve srovnání s předchozím rokem nárůst o více než 49 %. Rekordního výsledku společnost dosáhla ve dvacátém roce svého působení na trhu. Podobné je to podle všech předpokladů i se ziskem skupiny před zdaněním. Za rok 2014 by se toto číslo mělo vyšplhat na více než 153 mil. Kč.

„Podařilo se nám přijít se dvěma úspěšnými projekty v době, kdy se stavební trh začal vzpamatovávat z krize,“ komentuje ekonomické výsledky finanční ředitel společnosti Jiří Polanský.

Chytré bydlení

V roce 2014 se totiž na výsledcích koncernu pozitivně projevilo oživení trhu rezidenčního bydlení a stavebního sektoru. „Naším nejúspěšnějším rezidenčním projektem roku 2014 byly 2Barevné Letňany, jejichž II. a III. etapu jsme v loňském roce už dokončili,“ dodává J. Polanský. Současně firma zahájila prodej I. etapy projektu SMART byty, jenž dobrých prodejních výsledků dosáhnul ihned po spuštění. Projekt si zajistil 60% prodanost necelé tři měsíce po zahájení. K výsledkům prodeje nového rezidenčního projektu Marcel Soural, generální ředitel společnosti, podává tento komentář: „SMART byty jsou naším pilotním počinem v konceptu Chytrého bydlení, který rozpracovává standardy, jež jsme budovali po dvacet let naší existence.“ Přitom upozorňuje na případnou významovou záměnu: „Chytré bydlení ale není pouze o inteligentních technologiích, jak se na první pohled může zdát. Jedná se o balík parametrů bytového projektu, které jako celek naplňují definici chytrého bydlení. Lze do něj zařadit zelené bydlení, modulové byty, ohledy na zdraví a bezpečnost, úplnou vybavenost v docházkové vzdálenosti projektu, a také lokalitu několik kroků od MHD a především v blízkosti metra.“

Tři desítky společnosti

Koncern Trigema, který je tvořen téměř 30 společnostmi, rovněž v roce 2014 dokončil vnitřní restrukturalizaci společností do subkoncernů – pro reality, stavebnictví, cestovní ruch, vědu a výzkum a také podnikatelský „start-up“.

„Rok 2014 pro nás byl zlomový v tom, že jsme si uvědomili, v čem jsme silní a podle toho jsme směřovali strategii firmy. Zaměření na kvalitní development se ukázalo jako správná volba. Přesně 230 prodaných nových bytů a pátá pozice na pražském bytovém trhu to jen potvrzuje,“ uzavírá Jiří Polanský.

Management koncernu odhaduje, že pozitivní trend loňského roku bude pokračovat i v roce 2015 – v něm se předpokládá další navýšení obratu minimálně o 10 %, když konsolidovaný zisk koncernu před zdaněním by měl opět přesáhnout úroveň 150 milionů korun. V rezidenčním bydlení bude pro Trigemu v roce 2015 zásadní dokončení I. etapy projektu SMART a prodej jeho II. etapy. Od ledna 2015 byl rovněž zahájen pronájem druhého vědeckotechnického parku koncernu – Parku vědy Roztoky, který byl dokončen v roce 2014. Jednalo se o nejvýznamnější stavbu společnosti Trigema v loňském roce.

Hlavní partneři

Naši partneři