Evropský „industrál“ vykazuje hvězdný růst

Investice do evropského sektoru skladových a průmyslových prostor jsou zatím i v roce 2022 silné – podle statistik poradenské společnosti Savills v prvním čtvrtletí dosáhly částky 14,3 mld. eur, a to po rekordních 11,5 miliardách v prvním čtvrtletí předchozího roku.

„Industriál“ v rekordní náladě

Na český trh průmyslových a skladových prostor bylo v prvním čtvrtletí tohoto roku dodáno rekordní množství nových kapacit. Růst trhu a oživení průmyslové výroby tak nezastavily ani výpadky v dodavatelských řetězcích. Přitom i tento kvartál pokračoval prudký nárůst nájemného v téměř celé republice.

Logistika: Praha je „vyprodaná“!

Podle nejnovější analýzy společnosti Savills byl rok 2021 pro český trh skladových a výrobních prostor z hlediska aktivity nájemců historicky nejlepším obdobím, a to i přes nízký objem dokončené výstavby a extrémně nízkou míru neobsazenosti.

Prudký rozvoj e-commerce logistice svědčí

Raketová expanze e-commerce – odpověď „retailu“ na pandemii - nadále zvyšuje poptávku po průmyslových a skladových nemovitostech v celé Evropě, přičemž v roce 2021 bylo v tomto sektoru dosaženo nových rekordů jak v oblasti investic, tak i pronájmu.

Hlavní partneři

Naši partneři