8. 11. 2017

DOMEQ – pilotní projekt studentského bydlení

Společnost CTP minulý týden oficiálně otevřela DOMEQ – nový koncept moderního bydlení pro studenty a mladé profesionály v Brně. Ten nabídne 159 pokojů a apartmánů pro 309 zájemců. Nachází se v Business parku Ponávka společnosti CTP a část jeho kapacit bude nabídnuta studentům a stážistům místních firem v areálu. Budovu bude pro CTP provozovat agentura Foreigners.cz.

Celý koncept je unikátní tím, že v sobě kombinuje prvky hotelového a rezidenčního bydlení. DOMEQ nabízí 130 pokojů s odděleným dvoj-lůžkem, 5 apartmánů pro handicapované, 15 manželských pokojů a 9 pokojů v jednolůžkovém provedení. V domě nechybí vybavené společenské prostory a recepce, parkovací místa a velká terasa s výhledem na město. Vedle samotného bydlení DOMEQ svým obyvatelům nabídne i různé služby: prádelnu, kolárnu, úklid, či možnost zapůjčení základního vybavení, jako je nádobí a povlečení. Do budoucna se počítá v přízemí budovy i s malým obchodem, kde bude možné sehnat základní potraviny a další potřeby. DOMEQ lze využít jak ke krátkodobému ubytování v řádu měsíců, tak i dlouhodobě. Nabízené apartmány o velikosti 22m2 jsou k pronájmu za 10 500,- Kč měsíčně.

Bydlení jako HR nástroj

„DOMEQ skloubí požadavky na rezidenční bydlení a potřeby mladých talentů. Je to mnohem více než klasické ubytování. Věříme, že DOMEQ se stane místem setkávání studentů a firem. Pokoje a apartmány jsou určeny jak pro domácí tak i zahraničí zájemce, kteří požadují nadstandardní typ ubytování,“ říkáVojtěch Stehno, zakladatel agentury Foreigners.cz.

DOMEQ je součástí víceúčelového Business parku Ponávka v centru Brna, který disponuje výbornou lokací i veškerou občanskou vybaveností. V okolí se nachází nejvýznamnější brněnské vysoké školy (MUNI, VUT atd.) a velké nadnárodní společnosti.

„Vytvořili jsme takové prostory, které mohou do budoucna podpořit zaměstnanost společností v našem parku a vyhovět tak požadavku na přístup k novým talentům a mladým profesionálům. DOMEQ je plně připraven pojmout stážisty i zaměstnance místních firem, které tak pro uchazeče získávají další benefit k práci v podobě stylového ubytování s komunitním zázemím,“ dodává Andrea Tkačuková, výkonná ředitelka agentury Foreigners.cz.

Nová brněnská lokalita je lákavá nejen díky dostupnosti ale i prostředím, které je v areálu vytvořeno tak, aby odpovídalo pohodlnému bydlení se vším, co nabízí moderní městská čtvrť.  Důraz je kladen i na bezpečnost. Celý park je nepřetržitě střežen bezpečnostní službou a kamerovým systémem. DOMEQ má navíc vstup na čipovou kartu, dobře osvětlené cesty a stezky.

SF/pb