21. 10. 2020
XIX. ročník odborné konference

real estate market
autumn 2020 (online přenos)

Hlavní témata konference

  • Realitní investice v nové době
  • Daňová problematika: projektové SPV a korporátní jednatel
  • Zdravé bydlení
  • Bytový trh: stabilita nebo turbulence?

Hlavní partneři

Partneři akce

Program

8:30 – 9:30

Registrace účastníků

9:30

Zahájení Konference

Josef Kotrba (Chairman Deloitte ČR)

9:45

1. Diskusní panel

Realitní investice v nové době

Nemovitosti – stále spolehlivý investiční instrument
Investiční poptávka vs. nabídka (výnosy, segmenty)
CEE – ČR – Praha
Nebankovní formy financování

Moderátor

Tomáš Běhounek (bnt attorneys-at-law) (prezentace)

Aktivní účastníci

Zdenka Klapalová (Knight Frank) (prezentace)
Lenka Kostrounová (ČSOB)
Martin Němeček (CPI Property Group)
Petr Palička (Penta Real Estate)

11:00

Coffee break

11:15

2. Diskusní panel

Daňová problematika: projektové SPV a korporátní jednatel

Kam patří zisky projektové společnosti?
Kdo skutečně jedná za projektové společnosti a jaké to má daňové dopady?
Servisní společnost jako korporátní jednatel
Korporátní jednatel v praxi

Moderátor

Tereza Gebauer (Deloitte) (prezentace)

Aktivní účastníci

Přemysl Hubrt (Crestyl)
Jan Kotous (Deloitte)
Simona Kulhánková (UNICAPITAL)

12:30

Oběd

13:15

3. Diskusní panel

Zdravé bydlení

Máme zdravé domovy?
Nové technologie a trendy
Věda a výzkum – kvalita vnitřního prostředí budov
Zdraví jako prodejní argument

Moderátor

Aleš Langr (Crest Communications)

Aktivní účastníci

Lukáš Ferkl (ČVUT – UCEEB) (prezentace)
Zuzana Mathauserová (Státní zdravotní ústav) (prezentace)
Eva Neudertová (Skanska Reality) (prezentace)
Jan Řežáb (JRD) (prezentace)
Petr Vogel (EkoWATT) (prezentace)

14:30

Coffee break

14:45

4. Diskusní panel

Bytový trh: stabilita nebo turbulence?

Výstavba, prodej, ceny
Hypotéky 2020 – objem, úrok, klientela
Nájemní bydlení aktuálně a ve výhledu
Prémiový segment

Moderátor

Marcel Soural (Trigema) (prezentace)

Aktivní účastníci

Lukáš Kovanda (Trinity Bank) (prezentace)
Prokop Svoboda (Svoboda & Williams) (prezentace)
Radek Vachulka (ČS) (prezentace)
Petr Vohralík (ČS) (prezentace)

16:15

Konec

Místo konání

Přítomnost Boutique Cinema, Siwiecova 1, Praha 3

Profily

Tomáš Běhounek

bnt attorneys-at-law s.r.o.

V advokátní kanceláři bnt pracuje patnáct let, od roku 2008 je jejím partnerem. Vedle nemovitostního práva, které je jeho klíčovou kompetencí, je rovněž uznávaným odborníkem na právo obchodních společností a obchodní závazkové vztahy, včetně sporů týkajících se finančního a stavebního práva. Je členem managing boardu bnt international a vedoucím mezinárodní pracovní skupiny se zaměřením na nemovitosti.

Lukáš Ferkl

ČVUT/ UCEEB

Od roku 2013 je ředitelem Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB). UCEEB je samostatným ústavem ČVUT, který se soustředí zejména na budovy, jejich nové technologie a přináší inovace z výzkumu do praxe. Docent Ferkl se věnuje výzkumu v oblasti pokročilé regulace, modelování a automatizace. Kromě výzkumné a manažerské činnosti je také aktivní v národních i mezinárodních projektech.

Tereza Gebauer

Deloitte Advisory s.r.o.

Senior manažerka v daňovém oddělení společnosti Deloitte, specializuje se na daňové a účetní aspekty M&A transakcí a restrukturalizací, due diligence procesy, problematiku mezinárodního zdanění a daně z příjmu právnických osob v oblasti real estate. Je registrovaným daňovým poradcem v České republice.

Přemysl Hubrt

CRESTYL real estate, s.r.o.

Posledních osm let je finančním ředitelem v developerské společnosti Crestyl. Celkem má přes dvě dekády zkušeností s finančním řízením v oblastech energetického, maloobchodního a realitního sektoru. V minulosti pracoval kromě jiných ve společnostech McDonald's ČR, Marks & Spencer a ECM. Inženýrský titul v oboru Ekonomika a řízení získal na ČVUT v Praze.

Zdenka Klapalová

KNIGHT FRANK, spol. s r.o.

V roce 1991 založila pobočku společnosti Ryden v Československu. Později se stala partnerkou této společnosti ve Velké Británii a měla velký vliv na prodej Ryden společnosti Knight Frank. V současné době je ředitelkou a partnerkou společnosti Knight Frank v České republice. Je prezidentkou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Lenka Kostrounová

ČSOB, a.s.

Na trhu nemovitostí působí od roku 2004. Dnes je ředitelkou úseku financování nemovitostí v ČSOB, kde se podílela na realizaci řady projektů v hodnotě desítek miliard korun. Je členkou správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Jan Kotous

Deloitte Legal s.r.o., advokátní kancelář

Je partnerem pražské pobočky advokátní kanceláře Deloitte Legal. Věnuje se primárně oblasti fúzí a akvizic. Má rovněž dlouholeté zkušenosti s transakcemi a právním poradenstvím v oblastech energetiky, telekomunikací a finančních služeb a se zastupováním věřitelů a dlužníků v rámci akvizičního, realitního a projektového financování. Dříve působil v právnických firmách Clifford Chance, Wolf Theiss a Norton Rose Fulbright.

Josef Kotrba

Deloitte Advisory, s.r.o.

Chairman české pobočky Deloitte a vedoucí poradenského týmu pro energetiku. Jako člen úzkého vedení se věnuje práci s klíčovými klienty a reprezentaci firmy na trhu. Vede též strategické projekty v oblasti energetiky. Od roku 2010 byl řídícím partnerem Deloitte ČR. Dříve působil jako člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny, kde byl odpovědný za investiční bankovnictví.

Lukáš Kovanda

TRINITY BANK a.s.

V srpnu se stal hlavním ekonomem české banky Trinity Bank. Je také členem Národní ekonomické rady vlády, působí jako seniorní socio-ekonomický analytik při OSN a přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Současně je členem vědeckého grémia České bankovní asociace a je autorem behaviorálně-ekonomických knih.

Simona Kulhánková

UNICAPITAL a.s.

Zkušená manažerka v oblasti realitního developmentu. Aktuálně působí v investiční skupině Unicapital. Předtím řadu let pracovala v developerské společnosti UBM Development. Je členkou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Její almou mater je pražská ČVUT.

Aleš Langr

Crest Communications a.s.

Od roku 1992 působí v oblasti Public Relations se specializací na komunikaci a marketingovou podporu v oblasti stavebnictví a realit. Spoluzaložil a dlouhodobě řídil PR agentury AMI Communications (1995-2004) a Crest Communications (2005 – 2020). Pracoval pro celou řadu českých i mezinárodních developerských společností, realitních projektů či investičních fondů. V rámci konzultačních PR služeb se věnuje Media Relations, mediálním tréninkům i krizové komunikaci.

Zuzana Mathauserová

Státní zdravotní ústav

Ve Státním zdravotním ústavu vede Národní referenční laboratoř pro prašnost a mikroklima v pracovním prostředí. Je odbornicí na kvalitu vnitřního prostředí budov, o daném tématu často přednáší. Je autorkou knihy Hygienické předpisy ve výstavbě. Vystudovala Fakultu strojní ČVUT.

Eva Neudertová

Skanska Reality a. s.

Ve společnosti Skanska Reality působí od roku 2015. Aktuálně zastává pozici Green business manažera, věnuje se udržitelným způsobům rezidenční výstavby. Studium absolvovala na katedře zdravotního a ekologického inženýrství Stavební fakulty ČVUT se zaměřením na městské odvodnění. Tématu vody a životního prostředí ve stavebnictví se věnuje i nadále v profesním životě, dříve pracovala také ve společnostech Aquion a Nicoll Česká republika.

Martin Němeček

CPI Property Group

Do CPI nastoupil v červnu 2011. Nejprve řídil právní oddělení a oblast externího financování. V roce 2013 byl jmenován zástupcem generálního ředitele a zodpovídal za realitní akvizice. Vedl zahraniční expanzi skupiny a akvizice společností Ablon a Endurance Fund. Od března 2014 je generálním ředitelem společnosti CPI Property Group.

Petr Palička

Penta Real Estate

V Pentě působí jako Country Managing Director pro Českou republiku. Ve společnosti pracuje od roku 2007, kdy zakládal její realitní divizi. Pracoval na projektech Florentina, Waltrovky či pražského Masarykova nádraží. Rozsáhlé zkušenosti v realitním developmentu získal také jako ředitel Bovis Lend Lease pro Česko a Slovensko.

Jan Řežáb

JRD Development s.r.o.

Je majitelem developerské společnosti JRD, kterou založil v roce 2003. JRD je vystavěna na ideálu propojení moderních technologií, ekologického přístupu a omezení energetické náročnosti staveb při jejich realizaci i provozu. JRD je také jedním ze zakládajících členů České rady pro šetrné budovy.

Marcel Soural

Trigema a.s.

Je zakladatelem a jediným akcionářem a ředitelem společnosti Trigema a.s., která je developerskou skupinou s vlastní stavební společností a s vlastní firmou na správu budov a facility management. Je rovněž místopředsedou správní rady Centra Paraple o.p.s. a členem správní rady Czech Photo o.p.s.

Prokop Svoboda

SVOBODA & WILLIAMS s.r.o.

V devadesátých letech začínal v reklamní a hudební branži. Realitám se věnuje od konce tisíciletí. V roce 2006 s Američankou Marion Williams založil realitní společnost SVOBODA & WILLIAMS. Ta se zaměřuje na prémiové nemovitosti a celou škálu realitních služeb. Od roku 2017 je společnost exkluzivním partnerem globální realitní sítě Christie’s International Real Estate pro Česko a Slovensko.

Radek Vachulka

Česká spořitelna a.s.

Specialista na hypoteční trh a častý host na akcích Stavebního fóra. V České spořitelně působí na pozici manažera hypotečních úvěrů. V minulosti pracoval pro GE Money Bank a Equabank, přes deset let byl také v představenstvu hypoteční společnosti Gepard Finance.

Petr Vogel

EkoWATT CZ s. r. o.

V české poradenské společnosti EkoWATT působí již 13 let. Zaměřuje se na úspory energie, pohodu vnitřního prostředí či ekologii. V EkoWATTu má na starosti také vedení certifikačních developerských projektů, podílí se i na projektech výzkumu a vývoje. Vystudoval ČVUT, je spoluzakladatelem a členem představenstva České rady pro šetrné budovy.

Petr Vohralík

Česká spořitelna a.s.

Manažer úvěrových rizik v České spořitelně, kde působí posledních pět let. Analytik, odborník na nemovitostní financování a risk management. Dříve pracoval také pro banky ING a Citibank a pro Erste Energy Services a České dráhy.

 

 

Galerie

 

 

Kontakty

Kontakty

Stavební fórum a.s.

U Nikolajky 15

150 03 Praha 5, Smíchov

produkce@msgroup.cz

redakce@msgroup.cz

JUDr. Petr Bým

Šéfredaktor

Mobil: +420 724 595 884

Email: bym@msgroup.cz

Luboš Hyttich

Produkce

Mobil: +420 725 760 948

Email: hyttich@msgroup.cz

MgA. František Průša

Marketing

Mobil: +420 725 969 911

Email: prusa@msgroup.cz

Barbora Maroto Álvarez

Event manager

Mobil: +420 721 041 440

Email: maroto@msgroup.cz

Viktorie Preissová

Event manager

Mobil: +420 601 695 168

Email: preissova@msgroup.cz