20. 10. 2021
XX. ročník odborné konference

real estate market
autumn 2021

Hlavní témata konference

  • Kanceláře a retail: nová realita
  • Financování po pandemii
  • Nové technologie a development
  • Byty: statistiky, nájmy a investice

Hlavní partneři

Partneři akce

Program

9:30

Zahájení Konference

9:45

1. Diskusní panel

Kanceláře a retail: nová realita

Kanceláře – stále je potřebujeme?
Budoucnost home office
Kanceláře ve statistikách
Jak řídit lidi na dálku?
Coworking a sdílené kanceláře

Moderátor

Eduard Forejt (PASSERINVEST GROUP)

Aktivní účastníci

Leoš Anderle (Sekyra Group) (prezentace)
Kateřina Burešová (Svoboda & Williams) (prezentace)
Petr Palička (Penta Real Estate) (prezentace)
Jana Vlková (Colliers International) (prezentace)
Petr Zahálka (ProInterier)

11:15

2. Diskusní panel

Financování po pandemii

Financování z pohledu banky
Makroekonomický pohled
Zelené obligace a hypoteční boom

Moderátor

Lenka Kostrounová (ČSOB) (prezentace)

Aktivní účastníci

Jan Frait (ČNB) (prezentace)
Zdeňka Klapalová (Knight Frank) (prezentace)
Martin Němeček (CPI Property Investments)

13:15

3. Diskusní panel

Nové technologie a development

Virtuální realita a development
Digitální řízení stavebních projektů
Uplatnění virtuální reality v různých oborech
Technologie bydlení ve 21. století

Moderátor

Michal Šourek (MS architekti)

Aktivní účastníci

Jiří Fast (JUFA) (prezentace)
Marek Jedlička (Trigema) (prezentace)
Filip Major (iShowroom.cz) (prezentace)
Adam Vostárek (Plan Radar) (prezentace)

14:45

4. Diskusní panel

Byty: statistiky, nájmy a investice

Vlastní bydlení vs. nájemní bydlení
Investiční fondy
Výstavba bytů v číslech

Moderátor

Marcel Soural (Trigema) (prezentace)

Aktivní účastníci

Štěpán Havlas (FINEP CZ) (prezentace)
Petr Michálek (Skanska Reality) (prezentace)
Jiří Pácal (Central Europe Holding) (prezentace)
Petr Vohralík (Česká spořitelna) (prezentace)

16:15

Závěr konference

Profily

Leoš Anderle

Sekyra Group, a.s.

Je výkonným ředitelem společnosti Sekyra Group, která působí na českém trhu již přes 20 let. Od roku 1996 pracoval v developerské divizi Metrostavu a.s., se zaměřením na ekonomiku projektů a jejich marketing. V roce 2001 se stal ředitelem divize komerčního developmentu společnosti Sekyra Group, a.s.

Kateřina Burešová

Svoboda & Williams s.r.o.

V realitní kanceláři Svoboda & Williams působí jako Flexible Workspace Consultant. Soustředí se primárně na poradenství klientům, kteří rozšiřují své portfolio o sdílené kanceláře s flexibilní dobou nájmu a coworkingy. Zároveň má na starosti akvizici nových projektů, které jsou součástí portfolia flexibilních kanceláří v exkluzivním zastoupení společnosti Svoboda & Williams.

Jiří Fast

Je úspěšný businessman, vizionář a vlastník investiční skupiny JUFA, známé z působení v oblasti obnovitelných zdrojů a IT. Do světa IT jsme vstoupili v červnu 2020 a již během prvního roku se nám podařilo vytvořit jednu z nejsilnějších skupin na českém trhu. Naše aktivity v oblasti informačních technologií se převážně zaměřují na AR/VR a umělou inteligenci. Přednáška bude zaměřena na uplatnění virtuální reality v různých oborech praktických činností, např. architektura, školení, training a medicína.

Eduard Forejt

PASSERINVEST GROUP, a.s.

Eduard se pohybuje na trhu nemovitostí od roku 1996, přičemž nyní zastává pozici ředitele rozvoje ve společnosti Passerinvest Group, v níž zúročuje zkušenosti z King Sturge, ČSOB, nebo více než 12ti letého angažmá v JLL. Eduard se v rámci své společenské odpovědnosti dlouhodobě věnuje přednáškové činnosti na Fakultě architektury ČVUT, ECCEDU, moderuje odborné konference, zároveň se zabývá konzultačními činnostmi za účelem přiblížení motivací a zákonitostí „světů“ soukromého a samosprávního sektoru. I proto je často zván ke konzultacím tržních a ekonomických souvislostí developmentu a rozvoje měst a jejich implementace do procesů města. Eduardovi je propůjčen titul CRE® prestižní americké organizace The Counselors of Real Estate® a dále je certifikovaným Fitwel Ambasadorem.

Jan Frait

Česká národní banka

V roce 2002 byl jmenován profesorem pro obor ekonomie, nyní přednáší v doktorském studiu na Vysoké škole finanční a správní. V souvislosti se svou funkcí člena bankovní rady ČNB byl mezi roky 2005 – 2006 jmenován členem výboru pro hospodářskou politiku OECD. Od roku 2007 zodpovídá za oblast stability finančních trhů. V současnosti je ředitelem sekce finanční stability a zastupuje ČNB v poradním technickém výboru Evropské rady pro systémová rizika.

Štěpán Havlas

FINEP CZ a.s.

Od roku 2008 zastává pozici finančního ředitele a místopředsedy představenstva českého developera společnosti FINEP a je také akcionářem této společnosti. Ve FINEPu je garantem oblasti družstevního bydlení.Svou profesní kariéru zahájil v eBance (původně Expandia Banka), další pracovní zkušenosti získal na manažerských pozicích ve společnostech IBM a ČSOB Leasing. Do FINEPu odcházel z pozice člena představenstva a finančního ředitele DIRECT Pojišťovny.

Marek Jedlička

Trigema a.s.

V současné době pracuje na pozici BEP a BIM manažer ve společnosti Trigema a.s., a je zodpovědný za vnitrofiremní standardizaci a školení BIM, tvorbu BEP dokumentů pro projekty a návrhy strategií implementace BIM. Stejné problematice se věnoval i v minulosti ve společnosti Cadconsulting s.r.o či Cigler Marani Architects a.s. kde se jako BIM koordinátor mimo jiné podílel na projektech výstavby letiště v Abu Dhabi či projektu Florentina.

Zdenka Klapalová

KNIGHT FRANK, spol. s r.o.

V roce 1991 založila pobočku společnosti Ryden v Československu. Později se stala partnerkou této společnosti ve Velké Británii a měla velký vliv na prodej Ryden společnosti Knight Frank. V současné době je ředitelkou a partnerkou společnosti Knight Frank v České republice. Je prezidentkou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Lenka Kostrounová

ČSOB, a.s.

Na trhu nemovitostí působí od roku 2004. Je ředitelkou úseku financování nemovitostí v ČSOB, kde se podílela na realizaci řady projektů v hodnotě desítek miliard korun. Je členkou správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Filip Major

iShowroom.cz

Vystudoval transportation design na předních italských univerzitách v Miláně a v Toríně. Jeho praxe probíhala v úzkém kontaktu s VW Group/ Audi, Lamborghini, ale také DeTomaso, AC Cars a Porsche. Dále působil ve studiu Fioravanti (Fioravanti- tvůrce několika nejkóničtějších Ferrari historie). Po letech se vrátil zpět do České republiky a založil Busyman.cz, platformu na propojování technologických startupů a andělských investorů. V posledních 3 letech se intenzivně věnuje směru, který dle něj spojuje vše, čím si do té doby prošel - tím je virtuální a rozšířená realita a její praktické uplatnění v tradičních odvětvích.

Petr Michálek

Skanska Reality a.s.

Od ledna 2018 je generálním ředitelem Skanska Reality a.s. Do rezidenčního developmentu Skanska přišel ze stavební části Skanska a.s., kde působil více než patnáct let nejprve v oblasti financování a strategických investic, posléze jako výkonný ředitel divize a člen vedení. Je také členem dozorčí rady Skanska Residential Development Europe.

Martin Němeček

CPI Property Group

Martin Němeček byl jmenován generálním ředitelem CPI Property Group v březnu 2014. Je zodpovědný za firemní strategii, rozvoj podnikání a právní záležitosti skupiny. V roce 2014 vedl integraci CPI a GSG do skupiny CPIPG a v posledních letech dohlížel na zahraniční expanzi skupiny. Martin má více než dvacetiletou praxi v oblasti nemovitostí, předtím působil deset let v advokátních kancelářích Linklaters a Dentons.

Jiří Pácal

Central Europe Holding a.s.

Po studiu geografie na UK se věnuji od r. 1991 investicím do nemovitostí, monitorováním bytového trhu, problematice jeho fungování. Vedle vlastních investic děláme i poradenství a konzultace. Jsem předseda představenstva a spoluvlastník Central Europe Holding a.s, od r. 2002 pracuji ve správní radě Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Působil jsem ve vedení řady firem např. stavební společnosti Klement a.s. a CZ Bijo a.s. Spolupracoval jsem na tvorbě několika zákonů a novelizací ve vztahu k realitnímu trhu.

Petr Palička

Penta Real Estate

V Pentě působí jako Country Managing Director pro Českou republiku. Ve společnosti pracuje od roku 2007, kdy zakládal její realitní divizi. Pracoval na projektech Florentina, Waltrovky či pražského Masarykova nádraží. Rozsáhlé zkušenosti v realitním developmentu získal také jako ředitel Bovis Lend Lease pro Česko a Slovensko.

Marcel Soural

Trigema a.s.

Je zakladatelem a jediným akcionářem a ředitelem společnosti Trigema a.s., která je developerskou skupinou s vlastní stavební společností a s vlastní firmou na správu budov a facility management. Je rovněž místopředsedou správní rady Centra Paraple o.p.s. a členem správní rady Czech Photo o.p.s.

Michal Šourek

MS architekti s.r.o.

Od roku 1990 vede architektonický ateliér, který působí v oboru navrhování architektury, projektování staveb, urbanismu, krajinné a zahradní architektury, interiérové tvorby a designu. Těžištěm tvorby jsou komplexní projekty v oborech rezidenční a kancelářské výstavby, hotelů a průmyslových staveb. Ateliér působí v České republice i v zahraničí, sídlí v Praze a má pobočku v Ostravě. V prosinci 2014 byl jmenován docentem pro obor Architektura a stavitelství Fakulty stavební ČVUT.

Jana Vlková

Colliers International, s.r.o.

Je ředitelkou oddělení Workplace Advisory, které se zabývá tvorbou vhodného pracovního prostředí pro klienty Colliers International. Má 20 let zkušeností v oboru realit, kdy se zaměřovala na pronájem kanceláří a také na asset management nákupních center. Má znalosti ze všech aspektů komerčních nemovitostí (pronájem prostor, stanovení marketingové strategie, udržování hodnoty budovy, udržování a rozvíjení vztahů s nájemci nebo komunikace se správou a údržbou budovy). Je členkou RICS.

Petr Vohralík

Česká spořitelna a.s.

Manažer úvěrových rizik v České spořitelně, kde působí posledních pět let. Analytik, odborník na nemovitostní financování a risk management. Dříve pracoval také pro banky ING a Citibank a pro Erste Energy Services a České dráhy.

Adam Vostarek

PlanRadar

Je odborníkem na digitalizaci procesů v prostředí stavebních a realitních projektů. Cesta ke společnosti PlanRadar vedla od Fakulty stavební ČVUT, kde se věnoval pokročilým systémům modelování, 10-ti lety v oboru, k mezinárodním projektům, v jejichž průběhu získal jasnou představu o nutnosti digitalizace českého stavebnictví a přechodu k technologiím odpovídajícím 21. století.

Petr Zahálka

ProInterier s.r.o.

Petr Zahálka je obchodním ředitelem společnosti ProInterier od roku 2003. Společnost poskytuje produkty a služby pro výstavbu a vybavení komerčních interiérů. Vše od návrhu, až po realizaci formou přímých dodávek od výrobců a z vlastní výroby. ProInterier je zástupcem světových lídrů designu Interface a Nora a jednou z největších firem v oblasti výstavby kancelářských a komerčních prostor.

 

 

 

Galerie

Místo konání

Alcron Hotel Praha, Štěpánská 40, Praha 1

Kontakty

Kontakty

Stavební fórum a.s.

U Nikolajky 15

150 03 Praha 5, Smíchov

produkce@msgroup.cz

redakce@msgroup.cz

JUDr. Petr Bým

Šéfredaktor

Mobil: +420 724 595 884

Email: bym@msgroup.cz

Luboš Hyttich

Produkce

Mobil: +420 725 760 948

Email: hyttich@msgroup.cz

MgA. František Průša

Marketing

Mobil: +420 725 969 911

Email: prusa@msgroup.cz

Barbora Maroto Álvarez

Event manager

Mobil: +420 721 041 440

Email: maroto@msgroup.cz

Viktorie Preissová

Event manager

Mobil: +420 601 695 168

Email: preissova@msgroup.cz