Středa 20. 3. 2019, Grandior Hotel Praha, Na Poříčí 42, Praha 1

Real Estate Market Spring 2019

Profily

Roman Frkous

RESIDOMO, s.r.o.

Působí jako ředitel komunikace a vnějších vztahů společnosti RESIDOMO, která je jedním z předních poskytovatelů nájemního bydlení ve střední Evropě s více než 43 000 byty o celkové ploše 2,7 milionu metrů čtverečných. V minulosti pracoval pro společnosti Oskar/Vodafone, GE Money Bank, Siemens a Českou informační agenturu.

Tereza Gebauer

Deloitte Advisory, s.r.o.

Senior manažer v daňovém oddělení společnosti Deloitte v České republice, specializuje se na daňové a účetní aspekty M&A transakcí a restrukturalizací, due diligence procesy, problematiku mezinárodního zdanění a daně z příjmu právnických osob v oblasti real estate. Je registrovaným daňovým poradcem v České republice.

Tereza Chalupová

bnt attorneys-at-law s.r.o

Pracuje v pražské pobočce bnt, specializuje na nemovitostní a stavební právo včetně řešení sporů. K jejím kompetencím patří především právní poradenství zahraničním i domácím klientům na realitním trhu, a to jak na poli developmentu a investmentu, tak při nemovitostních transakcích. Je členkou mezinárodní skupiny Real Estate Practice Group, pravidelně přednáší a publikuje články týkající se právních aspektů českého nemovitostního trhu.

Monika Kofroňová

bnt attorneys-at-law s.r.o.

Je zkušeným profesionálem v oblasti komunikace a PR. Pracovní kariéru odstartovala v AMI Communications, odkud přešla na klientskou stranu a několik let pracovala jako manažerka korporátní komunikace ve společnosti Philips. Po mateřské byla zaměstnána na pozici tiskové mluvčí koncernu Henkel. Po téměř 4letém působení v roli výkonné manažerky a tiskové mluvčí Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí nyní třetím rokem pracuje jako marketingová manažerka v advokátní kanceláři bnt.

Hana Kordová Marvanová

Magistrát hlavního města Prahy

Radní hlavního města Prahy pro oblast legislativy, veřejné správy a podpory bydlení. V roce 2018 byla zvolena do zastupitelstva hlavního města Prahy jako nestranička za hnutí STAN, předtím krátce působila jako náměstkyně ministryně spravedlnosti ČR Heleny Válkové. V letech 1990 až 1998 a opět 2002 až 2003 byla poslankyní České národní rady a Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Lenka Kostrounová

ČSOB a.s.

Na trhu nemovitostí působí od roku 2004. Dnes je ředitelkou úseku financování nemovitostí v ČSOB, kde se podílela na realizaci řady projektů v hodnotě desítek miliard korun. Je členkou správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Luboš Králíček

V Invest Development s.r.o.

Jako obchodní ředitel ve společnosti V Invest Development s.r.o. má na starosti vedení obchodního úseku. Podílí se na akvizičním procesu, připravuje obchodní plány a analýzy, zajišťuje výběrová řízení a prezentaci společnosti v médiích, řídí několik developerských projektů. Pracovní zkušenosti získal také jako obchodní ředitel v SATPO broker s.r.o. a jako obchodní manažer v oboru bytové výstavby a developmentu u společnosti FINEP CZ a.s.

Filip Kubricht

REICO investiční společnost České spořitelny, a.s.

Pracovní kariéru zahájil v 2. pol. 90. let u německé banky Aareal Bank AG ve Wiesbadenu. V roce 2002 přijal nabídku BAWAG Bank CZ v Praze, kde během 4 let vybudoval a na pozici ředitele sekce řídil oddělení financování komerčních nemovitostí. V prosinci 2006 rozšířil vrcholný management společnosti REICO IS ČS na pozici místopředseda představenstva a finanční ředitel. V říjnu 2015 byl jmenován předsedou představenstva.

František Kudrna

Altlift s.r.o.

V oblasti obchodu se pohybuje od 90. let, od roku 2013 se specializuje na prodej nemovitostí. Při prezentování realit dbá na nové technologie - fotografie či video a propracované animace pro názornější představu o nabízeném produktu. Uplatňuje kryptoměny v praxi, realizuje prodeje bytů, domů či pozemků za bitcoiny nebo jiné altcoiny.

Michaela Lounková

Deloitte Advisory, s.r.o.

Pracuje na pozici manažera v oddělení nepřímých daní společnosti Deloitte v České republice. Specializuje se na DPH problematiku lokálních i mezinárodních transakcí, zejména v oblasti real estate a farmacie. V daňovém poradenství působí od roku 2008. Je registrovaným daňovým poradcem v České republice.

Martin Mládek

Invicta, advokátní kancelář, s.r.o.

Více než 15 let poskytuje poradenství českým a mezinárodním klientům v oblastech akvizic nemovitostí, developerských projektů, akvizic podniků a správy majetku. Před založením vlastní advokátní kanceláře v roce 2015 vedl nemovitostní tým v americké advokátní kanceláři Squire Patton Boggs v Praze. Je členem České advokátní komory a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Zdena Noack

Zeitraum Student Housing

Je jednatelkou společnosti Zeitraum Student Housing, dceřiné společnosti Zeitgeist Asset Management. V minulosti pracovala jako advokát v různých mezinárodních advokátních kancelářích v České republice a Německu. Na této pozici radila mezinárodním a zejména německým klientům s M&A, akvizicemi a realitním právem. Od roku 2015 provozuje Zeitraum studentské ubytování v Praze - Holešovicích. V současné době se Zeitraum rozrůstá o další budovy v České republice, Polsku a Maďarsku a plánuje se stát jedním z největších lídrů v tomto segmentu ve střední a východní Evropě.

Marcela Pavlová

MMR

Ve státní správě působí od roku 1991, nejprve jako referent stavebního úřadu v Praze 4, později jako vedoucí stavebního úřadu. Od roku 2007 byla ředitelkou odboru stavebního řádu Ministerstva pro místní rozvoj ČR, nyní zde pracuje na pozici náměstkyně pro řízení sekce stavebního práva. Spolupodílí se na legislativní přípravě novel stavebního zákona a prováděcích předpisů k němu.

Vladimír Pikora

Next Finance s.r.o.

Stojí v čele analytického týmu Next Finance od roku 2006, kdy sem přišel z Volksbank z pozice hlavního ekonoma. V Next Finance koordinuje přípravy analýz a prognóz a vede sekci modelování makroekonomických indikátorů a modelování obchodování na devizových a peněžních trzích. Je členem České společnosti ekonomické, má makléřské zkoušky udělované Komisí pro cenné papíry.

Pavel Streblov

Penta Investments, s.r.o.

Do Penty přišel jako zkušený manažer v oblasti real estate v roce 2012. Vedl výstavbu administrativní budovy Aviatika v projektu Waltrovka na Praze 5, nyní je zodpovědný zejména za projekty administrativních budov v ČR, včetně revitalizace Masarykova nádraží. V minulosti byl partnerem v realitním private equity fondu 3C, poradcem finančních institucí a ministerstva financí a rovněž pracoval v oddělení dluhopisů JP Morgan v Londýně.

Dominik Stroukal

Roklen Holding a.s.

Je hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen. Vyučuje na VŠ CEVRO institut, v internetové televizi MALL.TV provází pořadem Kdo to platí? Napsal první českou knihu o Bitcoinu (2015) a dalších kryptoměnách (2018). V roce 2019 mu vyšla kniha Ekonomické bubliny. V časopise Trade-off zastává post šéfredaktora a vede společnost bit agency. V minulosti byl ředitelem Liberálního institutu a Ludwig von Mises Institutu pro ČR a SK.

Karel Večeře

ČÚZK

Již 17 let zastává funkci předsedy Českého úřadu zeměměřického a katastrálního. Pod jeho vedením proběhla digitalizace katastru nemovitostí a vytvoření moderního informačního systému sloužícího k ochraně práv k nemovitostem, k podpoře realitního a hypotečního trhu a k plnění úkolů veřejné správy týkajících se administrace a rozvoje území. Je také dlouholetým členem vědecké rady Fakulty stavební ČVUT.

Petr Volný

upvest s.r.o.

Působí na pozici CTO ve společnosti upvest, což je crowdfundingová platforma pro financování developerských projektů, kterou navíc spoluzakládal. Předtím pracoval jako vývojář a programátor pro společnosti GoodData a Represent. Jako kontraktor pomáhal dalším firmám s prototypováním a rozvojem jejich produktu.