18. 03. 2021

real estate market
spring 2021 (online přenos)

Hlavní témata konference

  • Kanceláře ve víru změn
  • Logistika na vzestupu
  • Virtuální a rozšířená realita v praxi
  • Nájemní bydlení – vycházející hvězda

Hlavní partneři

Partneři akce

Program

Placený záznam konference k vyžádání na adrese hyttich@msgroup.cz .

 

9:30

Zahájení Konference

9:35

1. Diskusní panel

Kanceláře ve víru změn

Pražský trh: nabídka 2021 – 2022
Priorita – zdravé a bezpečné pracovní prostředí
Coworking: pád nebo boom?
Trh pronajímatelů nebo nájemců?

Moderátor

Lenka Šindelářová

Aktivní účastníci

Leoš Anderle (Sekyra Group) (prezentace)
Karel Konečný (CAPEXUS) (prezentace)
Michal Skořepa (Česká spořitelna) (prezentace)
Ondřej Zabloudil (Deloitte) (prezentace)

11:05

2. Diskusní panel

Logistika na vzestupu

Přehled trhu: nabídka – poptávka – investice
Nemovitosti a finance
E-commerce – akcelerace poptávky
Digitalizace – robotizace – certifikace

Moderátor

Aleš Langr (Crest Communications)

Aktivní účastníci

Laurent Jechoux (Contera)
Lenka Kostrounová (ČSOB) (prezentace)
Milan Kratina (Accolade)
Ondřej Míček (Savills CZ) (prezentace)

12:35

3. Diskusní panel

Virtuální a rozšířená realita v praxi

Revoluce v architektuře
Virtuální realita a technologie
VR/AR a development

Moderátor

Michal Šourek (MS architekti)

Aktivní účastníci

Pavel Novák (VIRTUPLEX)
Petr Palička (Penta Real Estate)
Martin Petrovický (VIRTUPLEX)

14:05

4. Diskusní panel

Nájemní bydlení – vycházející hvězda

Výstavba nájemních bytů a daně
Nájemní bydlení a investoři
Nájemní bydlení prizmatem paragrafů

Moderátor

Tomáš Běhounek (bnt attorneys in CEE) (prezentace)

Aktivní účastníci

Roman Frkous (Asociace nájemního bydlení) (prezentace)
Zuzana Chudoba (YIT Stavo ) (prezentace)
Michaela Lounková (Deloitte) (prezentace)
Petr Michálek (Skanska Reality) (prezentace)

15:20

Konec

Profily

Leoš Anderle

Sekyra Group, a.s.

Je výkonným ředitelem společnosti Sekyra Group, která působí na českém trhu již přes 20 let. Od roku 1996 pracoval v developerské divizi Metrostavu a.s., se zaměřením na ekonomiku projektů a jejich marketing. V roce 2001 se stal ředitelem divize komerčního developmentu společnosti Sekyra Group, a.s.

Tomáš Běhounek

bnt attorneys in CEE

V pražské pobočce advokátní kanceláře bnt attorneys in CEE pracuje od roku 2003, od roku 2008 je pak jejím partnerem. Vedle nemovitostního práva, které je jeho klíčovou kompetencí, je rovněž uznávaným odborníkem na právo obchodních společností a obchodní závazkové vztahy, včetně sporů týkajících se finančního a stavebního práva. Je členem mezinárodní skupiny pro oblast Real Estate a agentura Chambers ho opakovaně vyhodnocuje jako jednoho z předních odborníků na tuto oblast v ČR.

Roman Frkous

Asociace nájemního bydlení

Je metodikem Asociace nájemního bydlení (založena v r. 2020) a zkušeným odborníkem v PR a marketingu. Působil jako ředitel komunikace ve společnostech Oskar/Vodafone, GE Money Bank, Siemens a RESIDOMO. Podílel se na přípravě a realizaci netradičních guerillových kampaní, zodpovídal za vztahy s veřejností, komunikační podporu služeb a krizovou komunikaci.

Zuzana Chudoba

YIT Stavo s.r.o.

Pracuje pro mezinárodní skupinu YIT od začátku jejího působení v ČR. V letech 2011 – 2018 řídila rozvoj zákaznické zkušenosti v regionu střední a východní Evropy. V letech 2016 – 2018 byla členkou představenstva Severské obchodní komory v České republice. Od roku 2018 je ve YIT zodpovědná za strategii a implementaci nájemního bydlení v České republice i v sousedním Slovensku, Polsku a pobaltských státech.

Laurent Jechoux

CONTERA Management s.r.o.

Obchodní ředitel společnosti Contera, která se zabývá realizací a pronájmem průmyslových nemovitostí v České republice a na Slovensku. Před nástupem do Contery pracoval ve společnosti Cushman & Wakefield jako vedoucí konzultant. S realitní činností má 11 let zkušeností.

Karel Konečný

CAPEXUS s.r.o.

Je jednatelem společnosti CAPEXUS, která během 9 let na trhu vytvořila nové pracovní prostředí pro více než 400 firem od velkých korporací po mladé dynamické startupy. Na trhu komerčních nemovitostí se Konečný pohybuje více než 15 let, dříve působil ve společnostech DTZ a HB Reavis. Je členem mezinárodní organizace RICS.

Lenka Kostrounová

ČSOB, a.s.

Na trhu nemovitostí působí od roku 2004. Je ředitelkou úseku financování nemovitostí v ČSOB, kde se podílela na realizaci řady projektů v hodnotě desítek miliard korun. Je členkou správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Milan Kratina

spoluzakladatel a CEO skupiny Accolade

V roce 2011 založil společnost Accolade zaměřující se na investice, přípravu a pronájem udržitelných a k okolí šetrných prostor pro společnosti z oblasti e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. Skupina Accolade se pod jeho vedením za pár let posunula mezi nejvlivnější hráče na trhu s infrastrukturou pro moderní podnikání v Evropě.

Aleš Langr

Crest Communications a.s.

Od roku 1992 působí v oblasti Public Relations se specializací na komunikaci a marketingovou podporu v oblasti stavebnictví a realit. Spoluzaložil a dlouhodobě řídil PR agentury AMI Communications (1995 - 2004) a Crest Communications (od 2005). Pracoval pro celou řadu českých i mezinárodních developerských společností, realitních projektů či investičních fondů.

Michaela Lounková

Deloitte Česká republika

Senior manažerka v týmu nepřímých daní v daňovém a právním oddělení společnosti Deloitte Česká republika. Specializuje se na daňové poradenství v oblasti daně z přidané hodnoty a má zkušenosti s poskytováním služeb českým i nadnárodním firmám v rámci nejrůznějších projektů týkajících se daňové problematiky se specializací na oblast nemovitostí. Od roku 2011 je členkou Komory daňových poradců České republiky.

Ondřej Míček

Savills CZ s.r.o.

Industrial konzultant globální poradenské společnosti Savills, kde zastupuje české i nadnárodní společnosti v zajištění nových výrobních a skladovacích prostor, či expanzi těch stávajících. V roce 2017 začínal jako projektový manažer v agentuře CzechInvest, kde pomáhal zahraničním investorům přicházejícím do České republiky najít vhodné brownfieldové lokality pro rozvoj podnikání.

Petr Michálek

Skanska Reality a.s.

Od ledna 2018 je generálním ředitelem Skanska Reality a.s. Do rezidenčního developmentu Skanska přišel ze stavební části Skanska a.s., kde působil více než patnáct let nejprve v oblasti financování a strategických investic, posléze jako výkonný ředitel divize a člen vedení. Je také členem dozorčí rady Skanska Residential Development Europe.

Petr Palička

Penta Real Estate

V Pentě působí jako Country Managing Director pro Českou republiku. Ve společnosti pracuje od roku 2007, kdy zakládal její realitní divizi. Pracoval na projektech Florentina, Waltrovky či pražského Masarykova nádraží. Rozsáhlé zkušenosti v realitním developmentu získal také jako ředitel Bovis Lend Lease pro Česko a Slovensko.

Martin Petrovický

VIRTUPLEX s.r.o.

Spoluzakladatel a CEO společnosti VIRTUPLEX, fanoušek moderních technologií. Má 12 let zkušeností v oblasti vývoje a provozu IT aplikací na míru od web based aplikací až po složité simulace ve virtuální realitě. Více jak 6 let pracoval ve ŠKODA AUTO na projektech v mnoha oblastech - od výzkumných projektů pro technický vývoj přes oblast vzdělávání, prodeje až po projekty se zaměřením na marketing.

Michal Skořepa

Česká spořitelna, a.s.

Ekonom České spořitelny. V letech 2000 - 2016 pracoval v České národní bance, převážně jako poradce bankovní rady. Je členem představenstva České společnosti ekonomické, v období 2010 - 2012 byl jejím prezidentem. Doktorát z ekonomické teorie získal na Institutu ekonomických studií FSV UK.

Lenka Šindelářová

Již 15 let se věnuje poradenství a průzkumu realitního trhu v České republice a střední Evropě. Svou kariéru zahájila v roce 2006 ve společnosti DTZ. Od roku 2010 zastávala pozice Vedoucí poradenství a průzkumu trhu v mezinárodních realitních poradenských společnostech. Je členkou RICS a Female Leaders in Real Estate.

Michal Šourek

MS architekti s.r.o.

Od roku 1990 vede architektonický ateliér, který působí v oboru navrhování architektury, projektování staveb, urbanismu, krajinné a zahradní architektury, interiérové tvorby a designu. Těžištěm tvorby jsou komplexní projekty v oborech rezidenční a kancelářské výstavby, hotelů a průmyslových staveb. Ateliér působí v České republice i v zahraničí, sídlí v Praze a má pobočku v Ostravě. Je profesorem Fakulty stavební ČVUT.

Ondřej Zabloudil

Deloitte Česká republika

Senior manažer oddělení zaměřeného na nemovitosti a stavebnictví. Zabývá se především oceňováním nemovitostí, transakcemi a souvisejícími analýzami. Má dlouhodobé zkušenosti ve všech oblastech Real Estate a developmentu - návrh, projektová činnost, kalkulace a výběr dodavatelů a také zkušenosti z oblasti inženýringu.

 

 

Kontakty

Kontakty

Stavební fórum a.s.

U Nikolajky 15

150 03 Praha 5, Smíchov

produkce@msgroup.cz

redakce@msgroup.cz

JUDr. Petr Bým

Šéfredaktor

Mobil: +420 724 595 884

Email: bym@msgroup.cz

Luboš Hyttich

Produkce

Mobil: +420 725 760 948

Email: hyttich@msgroup.cz

MgA. František Průša

Marketing

Mobil: +420 725 969 911

Email: prusa@msgroup.cz

Barbora Maroto Álvarez

Event manager

Mobil: +420 721 041 440

Email: maroto@msgroup.cz

Viktorie Preissová

Event manager

Mobil: +420 601 695 168

Email: preissova@msgroup.cz

Galerie