2. 12. 2011

BAHAL Systém – rodinné domy pro XXI. století

Jestli je stavebnictví na počátku XXI. století něčím charakteristické, pak je to potřeba a nutnost energetických úspor, což velmi úzce souvisí i s dalším imperativem doby, jímž je šetrný přístup k přírodě a životnímu prostředí vůbec. Platí to i pro výstavbu rodinných domů. Na tomto poli reaguje na poptávku po energeticky úsporných a ekologických stavbách společnost BAHAL, která na našem trhu působí od roku 2008. Její produkce – široká paleta typizovaných nízkoenergetických a pasivních domů – se opírá o stavební systém na bázi tenkostěnných ocelových profilů. Ten je výsledkem dlouholeté práce odborníků z mnoha oblastí stavebnictví a také špičkových výrobců stavebních zařízení a hmot – za všechny jmenujme firmu Knauf.

Budete-li investovat do nového bydlení, máte možnost pořídit si běžný dům, který v následujících letech bude stále rychleji a výrazněji ztrácet svou cenu (také vzhledem k přísným energetickým normám Evropské unie, které v dohledné době vstoupí v platnost) – nebo si za stejnou cenu pořídíte nízkoenergetický nebo pasivní dům, jehož hodnota bude naopak neustále stoupat. Vzhledem k okolnostem je dnes ekonomický nesmysl stavět rodinné domy v jiném než nízkoenergetickém či pasivním standardu.

id20397-02.jpgid20397-03.jpgid20397-04.jpg

Milionové úspory

Pasivní nebo nízkoenergetický dům – to jsou úspory v řádech miliónů korun. Rodinné domy BAHAL na úsporách nákladů na vytápění, ohřev vody a také na údržbě přinesou uživateli za dvacet let oproti běžným domům zhruba 2 mil. Kč. V některých typech domů BAHAL se přitom počítá s celoročními náklady na vytápění a ohřev vody v částce pouhých 7 000 korun. Domy jsou přitom projektovány konstrukčně a materiálově tak, aby jejich životnost obstála minimálně po 5 – 6 generací, což představuje 120 let.

Každý rodinný dům BAHAL je připraven v nízkoenergetické i pasivní variantě a různých typech (Ekonomik, Ekonomik Solar, Komfort apod.). V pasivní variantě má dům pochopitelně vždy o něco vyšší pořizovací cenu, ale dlouhodobě se tato investice majiteli domu mnohokrát vrátí právě díky nižší spotřebě energie.

id20397-05.jpgid20397-06.jpgid20397-08.jpg
id20397-09.jpg

Nejde jenom o peníze

Bydlení ovšem nejsou jenom peníze či náklady a domy BAHAL také svým uživatelům nabízejí nejen energetické úspory. Výjimečné jsou například i svou kompaktní architekturou, která souvisí s energetickými nároky na pasivní či nízkoenergetické stavby. Typickým rysem domů BAHAL je také velké množství prosklené plochy, ergonomicky řešené dispozice i rozlehlá centrální místnost – „obytná hala“ -, která je svou velikostí dostatečná i pro větší společenské akce pro desítky lidí.

Systém BAHAL nabízí vysoký uživatelský komfort, samozřejmě především tepelný. Celý dům je vytápěn tepelným čerpadlem fungujícím na principu voda – vzduch. V jednotlivých místnostech jsou umístěny termostaty pro regulaci teploty a příjemné je také podlahové vytápění. Proto se domy vyznačují unikátním mikroklimatem, které je tvořeno neustálým přísunem čerstvého vzduchu, vysoce prosvětleným interiérem, stabilní vlhkostí a maximálním tepelným komfortem.

Důležitým aspektem domů BAHAL je i důraz na použití zdravotně nezávadných materiálů bez formaldehydu, zatímco difúzně otevřené konstrukce zase slouží jako prevence vzniku plísní. Ty jsou dnes fatálním problémem všech současných staveb v EU včetně ČR.

Kvalita bydlení vůbec úzce souvisí s kvalitou použitých stavebních materiálů. Systém BAHAL staví na osvědčených výrobcích a dodavatelích, jako jsou ArcelorMittal Construction, Aspen Aerogels, CIUR, Eaton, Knauf, Knauf Insulation, Lindab, REHAU, SFS intec či Stiebel Eltron. Také díky tomu jsou na projektovou přípravu domu pro konkrétního uživatele zapotřebí pouhé 2 – 3 týdny a jeho výstavbu 3 – 4 měsíce. Za zmínku stojí i skutečnost, že každý majitel pasivního domu BAHAL od dodavatele obdrží servisní knížku, která funguje na stejném principu jako u automobilů. S její pomocí je možné řídit garanční servis a pravidelnými kontrolami prodloužit standardní pětiletou záruku na celý dům až na 30 let.

První prezentace stavebního systému BAHAL v České republice (frančíza) se koná ve středu 7.12.2011 od 9:00 do 16:00 hodin v Centru energetického poradenství PRE, Jungmannova 28, Praha 1. Kromě detailního seznámení s technickými parametry systému budou mít účastníci unikátní možnost setkat se se zástupci partnerských firem, jež se společností BAHAL dlouhodobě spolupracují – ArcelorMittal Construction, Aspen Aerogels, CIUR, Eaton, Knauf, Knauf Insulation, Lindab, REHAU, SFS intec, Stiebel Eltron!

Více informací o prezentaci a on-line přihlašovací formulář naleznete na webu diskusí.

Účast na prezentaci je zdarma.