25. 11. 2011

Brno: ve vile Hugo Haase budou luxusní byty

Dlouhá léta chátral v Brně na Biskupské ulici dům, v němž strávil část svého života herec Hugo Haas. Jeho rekonstrukce se nakonec chopila společnost Real-Treuhand Reality, která se zde rozhodla vybudovat luxusní byty a komerční nebytové prostory. První majitelé a nájemci by se měli do domu nastěhovat na začátku příštího roku.

Zájemci zde najdou 24 nadstandardně vybavených bytů s dispozicí 1+1 až 3+1, z nichž ten největší má obytnou plochu téměř 180 metrů čtverečních. Součástí bytů v nejvyšším patře jsou navíc terasy s unikátním výhledem na Brno. S ohledem na historický význam místa probíhala rekonstrukce pod dohledem odboru památkové péče magistrátu města Brna.

Dům na Biskupské ulici byl postaven již na počátku 20. století na tehdejším Františkově, dnes Denisových sadech. V domě strávili část svého života bratři Haasovi – známý český herec Hugo a světově uznávaný skladatel Pavel. Oba na domě dodnes připomíná pamětní tabule. Real-Treuhand Reality je součástí realitního holdingu Real-Treuhand Management, který zastřešuje jedenáct specializovaných firem. V České republice působí od roku 1992.