7. 8. 2018

CAMP: do nové sezóny s řadou novinek

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) se připravuje na novou sezonu. Po srpnové odstávce představí návštěvníkům řadu novinek. Kromě nové interaktivní výstavy, architektonické tramvaje v ulicích Prahy a dětského programu nebude chybět nabitý program plný přednášek zahraničních architektů, filmových projekcí a diskuzí na aktuální témata.

„Od září do CAMPu zavítalo přes 60 000 návštěvníků. Ukázalo se, že o takové místo jako je CAMP, je v Praze zájem. Architektura, plánování města, zajímavé osobnosti ze zahraničí a četné diskuze fungují. Enormní zájem nás těší a věřím, že program na novou sezonu osloví ještě více Pražanů,“ říká Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

Uplynulou sezonu CAMP uzavřel výstavou Metropolitního plánu, která přilákala rekordních 15 000 návštěvníků. Podzimní sezónu odstartuje výstava s názvem Pře(d)stav si Prahu, na které se návštěvníci vžijí do role městských plánovačů.  Do pražských ulic dokonce od září vyjede speciální architektonická tramvaj, která bude přibližovat současnou i historickou architekturu Prahy. K prvnímu výročí CAMP nadělí také dětský program zaměřený na žáky základních a středních škol. Kromě toho se v CAMPu samozřejmě chystá další bohatý program. Po letní odstávce se Centrum architektury a městského plánování opět otevře 4. září. Vernisáž výstavy je naplánovaná na 20. září.

SF/pb