3. 3. 2020

CAMP: interaktivní výstava Dvě Prahy: Město z ptačí perspektivy

Kudy tekla Vltava v době našich praprababiček? Jak vzniklo Jižní Město? A co se změnilo ve vaší čtvrti? To vše je možné se dozvědět na nové interaktivní výstavě „Dvě Prahy: Město z ptačí perspektivy“ v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Výstava ukazuje prostřednictvím plánů a leteckých snímků vývoj hlavního města za posledních dvě stě let.

Praha se za posledních dvě století rozrostla z 155 000 na 1 309 000 obyvatel a svou rozlohou se zvětšila z 800 hektarů v plochu o celkových 49 605 hektarech. Výstavu doplní doprovodný program – 11. března proběhne přednáška s názvem Vývoj Prahy na mapách, na které historička architektury Martina Koukalová z archivu Institutu plánování a rozvoje hlavního města Praha vysvětlí nejen, jak jednotlivé urbanistické plány a letecký snímky vznikaly, ale ukáže také konkrétní místa, kde se Praha nejvíce proměnila.

Výstava „Dvě Prahy: Město z ptačí perspektivy“ je v CAMPu pro veřejnost zdarma otevřena od 3. do 29. března 2020, a to od 9 do 21 hodin každý den mimo pondělí.

SF/pb