20. 12. 2017

CRESCO expanduje do Prahy

Slovenská developerská společnost CRESCO Group, dosud specializovaná na rezidence, se chystá v Praze realizovat tři projekty. „Našim cílem je postupně rozšiřovat pobočku v Praze a zaměřit se na trh v celé České republice, a to jak v komerčním, tak rezidenčním segmentu. Jsme velmi rádi, že za tak krátkou dobu našeho působení v Praze jsme spustili přípravu již tří zajímavých projektů,“ uvedl Marcus Schulz z CRESCO Group.

Prvním projektem je přestavba bývalé továrny, respektive areálu Tesla v Praze Holešovicích na administrativní budovu s výměrou přibližně 10 000 m2. V nově zrekonstruovaném areálu vybuduje firma postupně rovněž více než 300 bytů středního a vyššího standardu na celkové ploše 35 000 m2.

Dalšími projekty české dceřiné společnosti CRESCO je modernizace dvou administrativních budov – Paramount a Metropolitan. Budovy se nacházejí taktéž v městské části Holešovice a jejich celková pronajímatelná plocha je 11 500 m2. „Budovy plánujeme zmodernizovat na atraktivní kancelářské prostory v živé a strategicky důležité pražské lokalitě, která se neustále rozrůstá. Chceme tak posílit naše portfolio v Holešovicích a reagovat na poptávku trhu po inovativních prostorách za dostupné ceny,“ dodává Marcus Schulz.

Od svého vzniku v roce 1992 realizovala slovenská společnost CRESCO  Group řadu úspěšných developerských projektů jako například III věže nebo obytnou čtvrť Slnečnice v Bratislavě.

SF/pb