26. 11. 2013

Dražba roku: pražský areál Eurekea

Pražský komerční areál Eurekea jde do dražby za letos rekordní vyvolávací cenu 220 mil. Kč. S velkou pravděpodobností tak půjde o vůbec největší dražbu v Česku v roce 2013. Licitovat se bude 12. prosince v Praze. Tuto dobrovolnou dražbu realizuje společnost Naxos, podle jejích zástupců se již objevili první zájemci.

Areál Eurekea o rozloze necelých 30 000 metrů čtverečních využívá v současné době 69 firem ke skladování, výrobě či administrativě. „K jeho výhodám patří to, že se nachází v zajímavém místě s dobrou dopravní dostupností a že nabízí několik možností využití. Navíc roční výnos z pronájmů představuje 16 milionů korun,“ uvádí Miroslav Grunt, který má prodej na starosti. „Vhodný je ale rovněž pro rezidenční projekt. Košíře-Vidoule jsou vyhledávanou lokalitou a tak další variantou je do budoucna výstavba nových bytových domů a atraktivních luxusních loftových bytů,“ pokračuje a dodává, že v blízkosti areálu jsou košířský přírodní park i několik úspěšně dokončených bytových projektů. Areál v současné době vlastní obchodní společnost Eurekea s.r.o. Ta se rozhodla prodat jej ve veřejné dražbě, což je nejvýhodnější a nejtransparentnější způsob prodeje takového typu nemovitosti.

Už loni Naxos úspěšně realizoval dražbu nákupního centra Olomouc City. Cena se tehdy při licitaci vyšplhala na více než 373 mil. Kč. Byla to historicky největší, tentokrát nedobrovolná dražba v Česku.