28. 8. 2019

E15: Accolade chystá průmyslové centrum

Developerská skupina Accolade podle informací serveru E15.cz  hodlá v areálu bývalých chebských strojíren postavit průmyslové centrum za 1,2 mld. Kč. Projekt už získal stavební povolení. Podobně jako u jiných projektů bude i v tomto případě Accolade spolupracovat se společnosti Panattoni Europe.

Plánovaný areál na brownfieldu v Chebu získal ještě před zahájením výstavby velkého nájemce pro první halu. Je jím podle sdružení konzultačních firem Industrial Research Forum německá firma Real Digital zaměřená na elektronické obchodování. Na místě bývalých Strojíren Cheb si pronajala 27 400 metrů čtverečních. Ve druhém čtvrtletí letošního roku to byla podle serveru největší nová nájemní transakce v Česku.

Accolade už jednu velkou průmyslovou zónu u Chebu postavila. Haly si tam pronajal například výrobce automobilových tlumičů BWI nebo internetový zásilkový obchod Tchibo. „V Chebu investujeme už více než pět let a musím říct, že se město i celý Karlovarský kraj neskutečně posunuly, a odráží se to i v zájmu investorů,“ řekl serveru šéf Accolade Milan Kratina.

ČTK