26. 6. 2020

E15: Budovu City Empiria koupil V. Skala

Realitní fond pojišťovací skupiny Generali podle informací serveru E 15.cz prodal tuzemskou třetí nejvyšší budovu City Empiria v Praze na Pankráci podnikateli Václavu Skalovi, respektive jeho firmě PSN. Letos je to už druhý obchod mezi zmíněnými stranami. Na jaře naopak Generali koupila od PSN obchodní dům Kotva v centru Prahy.

„Do budoucna bychom rádi budovu plnohodnotně rozvíjeli,“ uvedl ke koupi City Empiria mluvčí PSN Marek Janouch. Obchod je podle něj signálem, že PSN je připravena vstupovat do dalších akvizičních jednání. O prodeji pankrácké výškové budovy se podle serveru jednalo již před dvěma lety, původně byla horkým kandidátem na koupi rakouská skupina S+B Gruppe.

Budova City Empiria byla postavená v 70. letech jako sídlo podniku zahraničního obchodu Motokov. V objektu aktuálně sídlí například společnost Central Group. Stavba má 27 podlaží a měří 104 metrů. Vyšší je v Česku jen sousední City Tower se 109 metry a brněnský AZ Tower, který je vysoký 111 metrů.

PSN na realitní trh vstoupila v roce 1991 pod názvem Pražská správa nemovitostí. V hlavním městě spravuje například Tančící dům, Dům módy na Václavském náměstí, vršovický areál továrny Koh-i-noor nebo metronom na Letné. Firmě patří také další kancelářské a bytové objekty, působí rovněž v Pardubicích nebo Hradci Králové.

 

ČTK