9. 3. 2012

FINEP: loni tržby nad dvě miliardy korun

Tržby společnosti FINEP Holding z nově uzavřených smluv na byty se loni meziročně zvýšily o 9 % na 2,02 mld. Kč. Za celý rok 2011 FINEP prodal zhruba 500 nových bytů, což je přibližně stejně jako předloni. Uvedená čísla o tržbách se týkají objemu nově uzavřených smluv včetně daně z přidané hodnoty. V účetních výkazech firmy se ale podle finančního ředitele Š. Havlase objevuje ještě údaj o finančním obratu, jehož základem je hodnota bytů předaných v příslušném roce klientům. Tento ukazatel loni vzrostl o 12 % přibližně na 1,18 mld. Kč.

Firma je prvním velkým developerem, který se pustil do výstavby družstevního bydlení. Na pražském Proseku nyní staví 62 družstevních bytů. Vedle výstavby bytů v Praze podniká FINEP také v Bratislavě. Postavil tam už kolem 500 bytů, další etapu tamního projektu chce firma brzy uvést na trh. „V Bratislavě máme ještě další dvě zájmová území, kde zvažujeme, že budeme stavět,“ poznamenal finanční ředitel Havlas.

FINEP vznikl v roce 1995, hlavními akcionáři jsou Michal Kocián, Pavel Rejchrt, Tomáš Zaněk a Vladimír Schwarz, menší podíl drží také generální ředitel Tomáš Pardubický a Š. Havlas.