16. 7. 2019

Fond Trigea realizoval první nákup

Nemovitostní fond Trigea získal do svého portfolia atraktivní kancelářskou budovu Louvre na Praze 5. Byla postavena v roce 2008 a nabízí přibližně 4 600 m2 moderní pronajímatelné plochy. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Fond Trigea vznikl 1. dubna tohoto roku a hodlá se zaměřit zejména na kancelářské budovy a „retailová“ centra. „Jsem velice rád, že jsme jako první nemovitost v portfoliu získali právě kancelářskou budovu Louvre, která po všech stránkách koresponduje s naší investiční strategií. Do konce roku bychom rádi k Louvru přidali ještě další nemovitost,“  říká Tomáš Trčka, generální ředitel fondu.  Ten je exkluzivně distribuován finanční skupinou Partners a umožňuje široké veřejnosti participovat na výnosech komerčních nemovitostí. Do fondu je možné investovat už 500 Kč, předpokládaný výnos by měl dlouhodobě dosahovat 4 -6 % p.a. Do tří let fond plánuje nashromáždit 5 miliard korun.

„Stejně jako loni očekáváme, že i letos bude český kapitál hrát klíčovou roli u akvizic komerčních nemovitostí. Nemovitostní fond Trigea představuje dalšího investičního hráče na českém trhu. Podobných českých investorů za poslední léta přibylo, nabídka investičních nemovitostí je však omezená, proto získat nemovitost, jako je Louvre, je pro investory stále náročnější,“ říká Vítězslav Doležal ze společnosti CBRE, která transakci zprostředkovala.

SF/pb