6. 12. 2017

Hradec Králové: nový kongresový hotel

Královéhradecká stavební společnost Stako přebuduje zchátralý objekt bývalé krajské odborové rady v lokalitě Aldis v Hradci Králové na čtyřhvězdičkový kongresový hotel. Budovu k přestavbě firma nedávno koupila od firmy Aldis. Náklady projektu včetně koupě zmíněné nemovitosti by měly činit maximálně 200 mil. Kč. Zchátralý objekt má již z dřívější doby stavební povolení na přestavbu na hotel. Vlastní stavba hotelu s přibližně 100 pokoji by podle něj mohla začít na přelomu let 2018 a 2019 a vše by mohlo být hotové do konce roku 2020.

Firma Stako již v Hradci Králové v roce 2010 otevřela čtyřhvězdičkový hotel Tereziánský dvůr, který vybudovala ze zchátralých Nálepkových kasáren v centru města. Tereziánský dvůr má 80 pokojů se 147 lůžky. Jeho provozovatelem je pražská společnost EuroAgentur Hotels & Travel, která by měla provozovat i chystaný hotel.

Největším hradeckým hotelem je s 350 lůžky hotel Černigov, který stojí naproti hlavnímu vlakovému nádraží. Černigov patří realitní skupině CPI, která jej má v plánu zbořit a na jeho místě nákladem přes miliardu korun postavit komplex v čele se čtyřhvězdičkovým hotelem Clarion. Součástí komplexu má být i kongresové centrum, kanceláře, obchodní část s restauracemi a kavárnou.

ČTK