30. 3. 2020

MIPIM znovu odložen na září

Největší realitní veletrh světa, francouzský MIPIM, se letos v původním termínu z pochopitelných důvodů neuskuteční. Čtyřdenní akce měla původně proběhnout v březnu, tradičně v přímořském letovisku Cannes. Poté došlo k přesunutí na červen. A nakonec je vše úplně jinak – letošní ročník bude dvoudenní a uskuteční se až v září v Paříži. Přesnější datum bude teprve stanoveno. Jistota už alespoň panuje kolem příštího roku – MIPIM se bude konat od 16. do 19. března 2021 v Cannes.

„Situace kolem aktuální pandemie COVID-19 se neustále mění a vládní opatření jsou stále přísnější. Vzhledem k rychlému šíření viru a nejistému dalšímu vývoji není možné v červnu konferenci uskutečnit. Vážíme si podpory, kterou jsme doposud obdrželi. A jsme vděční za trpělivost a pochopení,“ říká ředitel MIPIMu Ronan Vaspart.

Organizátoři chtějí v dubnu spustit aplikaci MIPIM Connect. Ta bude zdarma pro všechny, kdo měli zaplacenou účast na březnové akci. Autoři aplikace slibují, že nabídne kvalitní obsah a umožní propojení realitních odborníků z celého světa. Ke klasickému networkingu poté dojde na zářijové akci, kam se přesune i celý původně plánovaný program, jehož středobodem jsou inovace na realitním trhu.

MIPIM, který je zároveň konferencí i veletrhem, se poprvé se konal v roce 1990. Loňský ročník se mohl pochlubit více než 26 000 návštěvníky a takřka čtyřmi tisíci vystavovateli. Součástí veletrhu je tradičně také udělování různých ocenění. Loni to bylo i s českou stopou: tuzemská společnost Spaceti totiž získala první místo v kategorii nejlepší proptechový startup.

SF/tk