16. 7. 2020

Ostrava hledá partnera pro Nové Lauby

Město Ostrava opět hledá investora pro bytový projekt Nové Lauby v centru města. Komplex pěti domů má nabídnout celkem 85 bytů, 700 metrů čtverečních komerčních ploch a 174 parkovacích míst v podzemních garážích.

Město se už jednou developerům pokusilo připravený projekt nabídnout, žádný zájemce se ale nenašel. Podle primátora Tomáše Macury (ANO) byl důvodem zřejmě fakt, že nikdo z developerů nechtěl stavět jen nájemní bydlení, což město požadovalo, a zároveň má projekt i vysoké náklady na podzemní parkování. Město se tak rozhodlo upravit podmínky a pokusit se zájemce o spolupráci najít znovu.

Pokud se městu podaří najít partnera, investor bude mít tři bloky domů, část parkovacích míst a komerční prostory, město zase dva bloky s 31 byty a většinu parkovacích stání. Investor přitom od města odkoupí pozemek pro stavbu včetně příslušné dokumentace. Byty v městské části budou nájemní, developer se u své části projektu bude moci rozhodnout, zda je prodá či pronajme. Náklady na samotnou výstavbu se odhadují na zhruba 450 mil. Kč, přičemž město později svůj díl odkoupí odhadem za polovinu těchto nákladů.

Předběžný zájem o spolupráci na projektu musí zájemci projevit do 20. srpna, případný investor by mohl být znám do konce letošního roku. Zahájení stavby se předpokládá příští rok a dokončení v roce 2023.

ČTK