31. 8. 2016

Polovinu komplexu Mechanica obsadí Johnson &Johnson

Skupina Penta uzavřela se společností Johnson & Johnson smlouvu na pronájem téměř 16 000 m2 plochy v administrativním komplexu Mechanica. Výstavba dvou budov komplexu, z nichž jednu obsadí zmíněná firma, začala na jaře letošního roku v nové městské čtvrti Waltrovka v pražských Jinonicích, jejich dokončení se předpokládá ke konci roku 2017.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo najít budovu, která dokonale splňuje všechny naše požadavky na vysoce nadstandardní pracovní prostředí pro naši rostoucí společnost. Nové prostory budou využívat pracovníci našich obchodních divizí a také zaměstnanci Johnson & Johnson regionálního centra, jehož činnost je zaměřena na poskytování interních služeb v oblasti financí, procurementu a řízení lidských zdrojů,“ říká David Mansfeld, generální ředitel, JNJ Global Business Services s.r.o.

Na rozdíl od dynamických tvarů sousední Aviatiky zachovává moderní Mechanica industriální vzhled původních budov továrny. Ten jen podtrhuje památkově chráněná budova Walter, která do komplexu Mechanica patří také. Administrativní komplex má v rámci nově vyrůstající čtvrti ideální polohu. S vestibulem stanice metra Jinonice bude propojen lávkou, přímo u něj začíná liniový park, který ho odděluje od rezidenční zóny. Několik měsíců od začátku výstavby už je více než 50 % ploch komplexu Mechanika pronajato, s dalšími zájemci Penta jedná. Je tak velmi pravděpodobné, že se zopakuje úspěch Aviatiky, která byla v době oficiálního otevření v září loňského roku pronajata bezezbytku. V příštím roce by mělo být v Praze dokončeno zhruba 200 000 m2 nových kanceláří, zhruba pětkrát více než letos. Podle údajů sdružení Prague Research Forum celková výměra moderních kancelářských budov v Praze na konci března činila 3 217 mil. metrů čtverečních. Podíl volných kanceláří v Praze na konci prvního čtvrtletí činil 13,9 %.