12. 3. 2020

Praha 1 chce zakázat krátkodobé ubytování

Starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN) chce v rámci opatření proti šíření koronaviru dočasně zakázat krátkodobé ubytovací služby. Na setkání pražských starostů zmínil případ, kdy dvěma francouzským turistům ubytovaným v Příčné ulici v centru hlavního města po návratu do vlasti potvrdili nákazu. Problémem by se měla zabývat i Bezpečnostní rada státu.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) o řešení problému po dohodě se starosty jednotlivých městských částí požádal ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). „Pan ministr mi přislíbil, že se tím Bezpečnostní rada státu bude zabývat. Stejně tak jsem o tom hovořil minulý týden s panem premiérem Babišem, který uznal, že krátkodobé ubytovací kapacity jsou v současné situaci opravdu problém. Jsem rád, že v této záležitosti sdílíme stejný názor,“ sdělil ČTK primátor.

Pokud by měly být krátkodobě zakázány služby typu Airbnb, muselo by podle Matěje Koutného, zástupce asociace provozovatelů krátkodobých pronájmů ČAPUS, město zakázat také ubytování ve všech ostatních zařízeních včetně hotelů.

 

ČTK