6. 3. 2019

Praha: u stanice metra C Háje mají vyrůst bytové domy

V okolí stanice metra C Háje by mohly vyrůst nové bytové domy, obchody a náměstí. Vzniknout by mohla i nová budova radnice Prahy 11, tramvajová zastávka a nová městská třída. Vyplývá to ze studie rozvoje území, kterou vypracoval a zveřejnil pražský magistrát. Se současnou podobou studie ale nesouhlasí vedení městské části.

Novou třídou má být Opatovská ulice. Její nová podoba počítá se stejnou šířkou jako nyní. Na jih od Opatovské autoři studie navrhují výstavbu domů, ve kterých budou převážně byty. V prvních dvou podlažích by pak byly obchody. Na západě jižní části by stála nová radnice a kulturně-společenské centrum. Severně od Opatovské u náměstí je navržena výstavba kombinující kanceláře, byty a komerční prostory. Území, která nejsou v přímém kontaktu s městskou třídou nebo náměstím, autoři studie navrhují využít pouze pro výstavbu bytů.

Studie se ale nelíbí radnici Prahy 11. „S návrhem jsem se detailně seznámil a připomínek mám k němu celou řadu… Proto mohu nyní pouze konstatovat, že realizaci rozvoje daného území v předložené podobě považuji za vyloučenou,“ řekl starosta Martin Sedeke.

V minulosti se objevilo několik plánů na zástavbu okolí stanice metra. Jednou z nich byla například výstavba čtveřice vysokých domů. Proti se tehdy postavili místní obyvatelé. Dlouhé roky se mluvilo o opravě pochozí zóny u výstupu z metra, ani k ní ale nikdy nedošlo.

ČTK