11. 3. 2014

Quadrio má glajchu

Budova obchodně-administrativního centra Quadrio v centru Prahy nedaleko Národní třídy dosáhla svého nejvyššího bodu, tedy výšky 35 metrů. Komplex, dříve známý jako Copa Centrum Národní, by měl být hotov na podzim tohoto roku, zatímco stanice metra, která bude jeho součástí a která je nyní zavřená, zahájí provoz už v létě. Po dostavbě by celý komplex měl také výrazně zlepšit celkové sociální poměry v lokalitě, které podle starosty Prahy 1 byly až dosud „velkou bolístkou“ první městské části. Díky Quadriu také bude opět „dostavěna“ Spálená ulice, kterou ještě v 60. letech v těchto místech tvořil kompaktní blok domů. Autorem architektonických prací je ateliér Cigler Marani Architects.

Developerem projektu je CPI Group Radovana Vítka, která se jeho jediným majitelem stala na začátku loňského roku, kdy koupila podíl švýcarského podnikatele Sebastiana Pawlowského. Do projektu se ale zapojila už v roce 2011, kdy odkoupila 50% podíl v developerské firmě Copa Centrum Národní, čímž se stala partnerem společnosti Pawlowski AG. Původní dohoda s odkupem zbývající části počítala až po dokončení výstavby.

Komplex, který přiléhá k zadní části obchodního domu My (dříve Máj), tvoří šest budov – pět kancelářských „věží“ a samostatně stojící bytový dům. Celkem Quadrio nabídne 16 400 metrů čtverečních administrativní plochy, 8 500 metrů obchodní plochy a 19 bytů. Podle managementu CPI jsou obchody pronajaty už takřka všechny, o pronájmu kanceláří se jedná s několika velkými klienty, kteří by v případě úspěšných dohod obsadili větší část kapacit objektu. Jedno patro obsadí samotná CPI – ta zatím sídlí na Václavském náměstí v domě, který má ovšem být v dohledné době demolován kvůli výstavbě tzv. Květinového domu. Z 19 bytů Quadria, které se prodávají za cenu 100 – 150 tis. Kč za metr, je jich prodáno 14.