13. 2. 2019

RE/MAX: obrat vzrostl o 6 %

Realitní kanceláře sítě RE/MAX loni prodaly nemovitosti za zhruba 18 mld. Kč, což v meziročním srovnání představuje růst o 6 %. Hrubý provizní obrat firmy, což je součet provizí všech makléřů, vzrostl o 4 % na 730 mil. Kč. „Cílem pro nejbližší roky je dosažení jedné miliardy provizního obratu,“ uvedl prezident firmy David Krajný. Průměrná provize na makléře v RE/MAX loni činila asi 4 %, podobně jako v předchozích letech.

Pro letošní rok v RE/MAXu nepočítají s tím, že by vysoké ceny na rezidenčním trhu měly klesat. „Neočekáváme žádný propad cen nemovitostí. Je k tomu celá řada důvodů, počínaje přetrvávající pozitivní náladou, nízkou nezaměstnaností, stále velmi nízkými sazbami hypoték a konče tím, že není mnoho příležitostí, kam smysluplně investovat peníze. Na druhé straně, v rámci nabídky není u starších nemovitostí žádný tlak na nucené prodeje,“ doplnil Milan Roček z RX Finance – pod touto značkou je provozován hypoteční servis pro klienty RE/MAXu.

RE/MAX působí na českém trhu od roku 2005. V České republice má 143 zastoupení, kde dohromady pracuje 1 200 makléřů. V nabídce má zhruba 9 000 nemovitostí. Na slovenském trhu má 47 kanceláří s 280 zaměstnanci.

ČTK