7. 1. 2015

RE/MAX vstupuje do ARK ČR

Realitní síť RE/MAX se ledna 2015 stala součástí Asociace realitních kanceláří ČR. Členem ARK ČR se zatím stal držitel „master“ franšízy RE/MAX, jednotlivé kanceláře její sítě jej budou následovat.

„Asociace realitních kanceláří je silnou profesní organizací, s jejímiž cíli a vizemi se RE/MAX ztotožňuje. Obě strany chtějí kultivovat české realitní prostředí, zvýšit jeho profesionalitu a prestiž. Vstup RE/MAX do asociace je tak pozitivní zprávou pro celý trh,“ říká Jaroslav Novotný, prezident ARK. V tuto chvíli se připravují společné projekty, které spolupráci s asociací prohloubí. Půjde zejména o zavedení jednotné certifikace makléřů nebo spolupráci na existujícím systému MLS ARK ČR (MLS je neveřejná databáze nemovitostí k prodeji či pronájmu sdílená pouze mezi členy systému). Nicméně jedním z hlavních úkolů, kterým se ARK ČR v poslední době zabývá, je participace na přípravě nové legislativy, která bude upravovat podnikání na realitním trhu – zákon se připravuje na MMR.

Ke spojení obou partnerů dochází v situaci, kdy více než polovina realitních transakcí probíhá bez účasti realitních profesionálů. A to i přes to, že prodej nemovitosti skrze profesionálního makléře je časově i finančně výhodnější a bezpečnější. I to bude jeden z bodů, na kterých chce RE/MAX společně s ARK ČR dále pracovat. „Spolupráce s asociací probíhá na formální i neformální úrovni již delší dobu. Nicméně náš přímý vstup akcelerovaly kauzy z posledních let, které silně poškodily realitní branži. ARK ČR má silný zájem na tom, aby zde fungoval etický kodex a profesionální principy. Pevně věříme, že našim vstupem pozici ARK ČR posílíme a že se budeme nadále podílet na nastavování nových záruk kvality a ochrany spotřebitele,“ komentuje vstup do asociace David Krajný, prezident RE/MAX.