2. 7. 2021

Rozvolněné léto

nás všechny letos čeká jaksi dvojnásobně. Tak jako vždy se chystáme na dovolenou, kterou si určitě v tomto roce zasloužíme více než kdy jindy, máme za sebou opravdu komplikované období. A na rozdíl od jiných let (ale vlastně podobně jako loni) si celá společnost alespoň trochu vydechne po koronavirových restrikcích, které tak či onak pocítil každý. Přejme si, abychom alespoň na pár týdnu zapomněli na obavy z návratu pandemie i na stále přítomné hospodářské potíže – jakkoli se zdá, že česká i globální ekonomika se s covidem – 19 vyrovnala poměrně dobře, ještě není všem problémům konec, když v některých sektorech či oborech je návrat k normálním poměrům velmi pomalý.

Ani letní oddech nám ale tak úplně nedovolí nevnímat to, co se kolem nás děje. A není toho tak úplně málo: právě nyní porodními bolestmi trpí nový stavební zákon, na který se střídmými nadějemi čeká realitní obec, letní vývoj pandemie, která na nás doléhá už druhým rokem, bude klíčový pro následující měsíce, na dveře už naléhavě klepou také parlamentní volby a leckoho jistě velmi zajímá, co ještě dokážou naši fotbalisté.

Letní odpočinek čeká i na Stavební fórum, ale rozhodně to nebude žádná „závodní dovolená“. Ani v příštích dvou měsících vás nepřestaneme zásobovat aktualitami i komentáři o dění v oblasti výstavby, v běhu jsou samozřejmě také přípravy na podzimní konferenční sezónu – první akci chystáme už na konec srpna. Leccos se u nás změní – na konci června SF opustila jeho dlouholetá ředitelka Alena Zinnerová, vyrovnat se s tím nás také bude stát nemálo energie. S dlouholetou protagonistkou SF se loučíme s přáním štěstí v její další pracovní kariéře i s jistotou, že se naše profesní cesty v budoucnu jistě ještě protnou.

Pěkné a klidné léto

vám přeje

Stavební fórum