6. 11. 2017

UBM a Crestyl chystají společný rezidenční projekt

Společnosti UBM Bohemia Development a Crestyl spojí své síly a společně připraví bytový projekt v lokalitě pražského Smíchova. Rezidence Grafická bude umístěna v bloku ulic Grafická a Kmochova, v sousedství parku Sacré Coeur, jen několik minut pěšky od křižovatky Anděl, Projekt nabídne přes 160 bytů pro bydlení i investici a prostory pro obchody a služby.

Zahájení výstavby je naplánováno na jaro příštího roku, předpokládaná investice je 1,2 mld. Kč. Obě firmy mají v projektu přesně poloviční podíl a kooperace – v českých poměrech víceméně unikátní – se týká pouze této stavby. Společnosti UBM Bohemia Development a Crestyl ovšem už spolupracovaly při výstavbě kancelářské budovy DOCK IN ONE v rámci rozsáhlého developerského projektu DOCK skupiny Crestyl. Budova vznikla v roce 2013 jako společná investice obou firem, které zde od té doby také mají své kanceláře. Crestyl nicméně v prvním pololetí letošního roku podíl UBM odkoupil.

Výhodná spolupráce

„Spolupráce se skupinou Crestyl na rezidenčním projektu Grafická je pro nás strategickým krokem, díky kterému obě firmy dokážou naplno využít své kapacity a zkušenosti,“ říká Jan Zemánek, generální ředitel UBM, a dodává:  „Lokalitu pražského Smíchova dokonale známe, je domovem jednoho z našich největších projektů vůbec – komplexu Anděl City, který zahrnuje kanceláře, obchody, kino, hotel, ale právě i bydlení. Další rozvoj této lokality je tak pro nás přirozeným procesem.“

Stejně pozitivně se plánovaná kooperace jeví i druhé straně.  „UBM je pro nás spolehlivý a profesionální partner, je to již naše druhá spolupráce. Velmi nás těší, že se budeme podílet na tak zajímavém moderním bydlení v jedinečné lokalitě Smíchova, který postupně vyrostl do pozice druhého pražského centra, dynamické kosmopolitní čtvrti plné energie,“ vysvětluje Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

Klid a dostupné centrum

Rezidence Grafická má splňovat všechny představy o moderním nadstandardním bydlení ve velkoměstě. Umístění na prestižním místě – několik projektů tady už realizovala společnost SATPO a další developerské firmy – bude vyhovovat jak zájemcům o bydlení, tak těm, kdo hledají výnosný investiční byt. Velkou výhodou lokality je na jedné straně klid a zeleň, na druhé pak snadná dostupnost rušnějších částí Smíchova s širokou nabídkou služeb všeho druhu. Přitom cesta pěšky na křižovatku Anděl s veškerou občanskou vybaveností zabere pár minut, relativně snadná je i cesta automobilem jak do centra města, tak například na pražský okruh a na letiště.

Rezidence Grafická nabídne přes 160 bytů všech velikostí ve vyšším standardu. Detaily stejně jako konkrétní podobu domu hodlají developeři představit na jaře. V nejbližších týdnech se začne s přípravnými pracemi, na počátkem příštího roku bude zahájena samotná stavba. Dokončení projektu je naplánováno na přelom let 2019 a 2020.

Foto: Matthew Bowden

SF/pb