Projekt Troja Horizons má územní rozhodnutí

13. 7. 2017

Odbor územního rozvoje a výstavby Prahy 8 vydal územní rozhodnutí pro výstavbu bytového domu Troja Horizons na pomezí Bohnic a Troje. Proti výstavbě jedenáctipatrového domu se v minulosti postavili místní obyvatelé i vedení městské části. Stavebníkem je podnikatel Pavel Sehnal, majitel SPGroup, do níž mj. patří společnosti ABF či realitní kancelář AAAbyty. P. Sehnal se nyní nagažuje také politicky – před nacházejícími parlamentními volbami revitalizoval stranu ODA.

Proti rozhodnutí může být do 15 dnů podáno odvolání. To chce udělat Vedení Prahy 8 s ehodlá proti zmíněnému územnímu rozhodnutí odvolat. „Stavební úřad je orgánem státní správy, proto vedení městské části nemůže do jeho rozhodování zasahovat. Budeme však proti vydanému územnímu rozhodnutí bojovat všemi nám dostupnými legálními prostředky. Vyvineme také tlak na magistrát, aby se uskutečnila směna pozemků mezi Prahou a developerem. Bylo by tak totiž definitivně zajištěno, že tento stavební projekt nebude realizován,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Dům má stát na pozemku na křižovatce ulic K Pazderkám a Lodžská. Budova má mít 11 pater a stovku bytů. V přízemí mají být komerční prostory.

SF/pb